امام جمعه یزد:

هیئات مذهبی برای تربیت نسل هیئتی و انقلابی اهتمام کنند

امام جمعه یزد با اشاره به کارکردهای هیئت های مذهبی گفت: هیئات مذهبی برای تربیت نسل هیئتی و انقلابی اهتمام کنند.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با مسئولان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان یزد با تاکید بر تربیت روحانیون مساجد و روحانیون محل، اظهار کرد: تربیت روحانیون مساجد و محله یکی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است و عملی کردن مطالبات رهبری نیز باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه یزد با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب بیان کرد: در این سخنرانی نکات ویژه ای نهفته بود و سازمان تبلیغات باید بر خود واجب بداند که این نکات مهم را استخراج و به آن عمل کند.

وی افزود: استمرار بخشیدن به انقلاب و تولید و ترویج اخلاق انقلابی از دیگر مواردی است که سازمان تبلیغات باید در انجام آن کوشش کند.

ناصری تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید مطالبات و خواسته های رهبری را به روحانیون محلات و مساجد آموزش دهد و در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نیز اهتمام داشته باشد.

امام جمعه یزد با تاکید بر لزوم ساماندهی هیئت ها در ایام ماه محرم عنوان کرد: سازمان تبلیغات باید در این زمینه با شاعران و مسئولان هیئت ها جلساتی داشته باشد و موارد مهم را مورد بررسی قرار دهد.

وی با تاکید بر حفظ حرمت مراسم روضه خوانی اباعبدالله حسین (ع) بیان کرد: در اینگونه مراسم نباید به شأن و منزلت امام حسین (ع) با دروغ بستن و تحریف واقعه عاشورا، توهین شود و باید واقعه کربلا را به درستی و بر اساس مستندات بیان کرد.

ناصری افزود: حضور نسل جدید در هیئت ها از دیگر نکات مورد اهمیت است و باید در تربیت این نسل به عنوان نسلی هیئتی و انقلابی، همه تلاش خود را به کار ببریم.

امام جمعه یزد با تاکید بر بازسازی هیئت ها از نظر ساختار فردی، اظهار کرد: هیئت ها باید از نظر افراد مورد بازسازی قرار بگیرند و افراد مسن‌تر تجربیات خود را به افراد جوان‌تر انتقال داده و از این افراد جوان در ساختارهای مهم و جایگاه های مهم هیئتی استفاده شود.

وی، حفظ سبک عزاداری سنتی یزد را لازم دانست و عنوان کرد: سبک مداحی و عزاداری در استان یزد متناسب با فرهنگ و زیست بوم این استان است و باید در حفظ اصالت این سبک عزاداری و جلوگیری از تلفیق آن با دیگر سبک ها اهتمام داشته باشیم.

ناصری حضور روحانیون با تجربه، دارای تحصیلات عالیه و خوش اخلاق در مساجد محل را از مواردی دانست که نسل جدید را به حضور در مساجد و فعالیت های مذهبی و علمی ترغیب می کند و افزود: نسل جدید تشنه فراگیری حقیقت بوده و می‌توان با برنامه ریزی مدون آنها را با ارزش های فرهنگی و اسلامی آشنا کرد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..