رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری یزد:

خرید و فروش کود حیوانی در مناطق مسکونی ممنوع است

no-thumbs

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد گفت: به دنبال ممنوعیت فعالیت برخی واحدهای مزاحم شهری در مناطق مسکونی یزد، نگهداری، خرید و فروش کود حیوانی در مناطق مسکونی شهر ممنوع شد.

«محمد صفدرپور» با بیان این که توسعه فضاهای شهری و تغییر سبک زندگی مردم در شهرها سبب شده که برخی از فعالیت‌ها و مشاغل امکان فعالیت در منطقه‌های مسکونی را نداشته باشند، اظهار کرد: فعالیت نداشتن این مشاغل در مناطق مسکونی به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به آلودگی‌های صوتی یا زیست‌محیطی و در برخی موارد نیز مشکلات امنیتی اشاره کرد.

وی با بیان این که در بسیاری از شهرها ممنوعیت فعالیت مشاغل مزاحم کاملاً نهادینه شده است لذا بر اساس اولویت، مشاغل مختلفی که برای شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کند از مناطق مسکونی خارج می‌شود، تصریح کرد: یکی از این مشاغل که با گلایه‌های بسیاری از سوی شهروندان در شهر یزد روبه‌رو بوده است، فروش کودهای حیوانی و نگهداری آن در مناطق مسکونی است، به ویژه اینکه عمدتاً این فعالیت‌ها در مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار شهر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات این سازمان در ارتباط با خروج مشاغل مزاحم از مناطق مسکونی شهر یزد، گفت: برخی مشاغل امکان حضور و فعالیت در مناطق مسکونی را به دلیل مزاحمت‌هایی به واسطه آلودگی‌های مختلف از جمله مشکلات صوتی، زیست‌محیطی و موارد مختلف دیگر ندارند.

صفدرپور با بیان این که در طول سال‌های اخیر برخی مشاغل مزاحم از مناطق مسکونی خارج شده‌اند و جلوی فعالیت برخی از مشاغل دیگر هم گرفته شده است، تصریح کرد: از جمله مشاغلی که پیگیری‌های لازم برای انتقال آن به خارج از محدوده شهری انجام شده و با اقدامات انجام شده رضایت خاطر شهروندان را به همراه داشته است، پلمب واحدهای غیرمجاز ضایعاتی و برنامه‌ریزی برای جابه‌جایی واحدهای مجاز بود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواردی که بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته ممنوعیت آن به صورت رسمی اعلام شد، نگهداری، خرید و فروش کود حیوانی در مناطق مسکونی شهر یزد است که تاکنون شهروندان گلایه‌هایی از بعضی مکان‌های نگهداری کود حیوانی یا خرید و فروش آن داشتند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..