آیت‌الله مدرسی: اصلاح یارانه‌ها منجر به کاهش واردات و جلوگیری از قاچاق می‌شود‌

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه اصلاح یارانه‌ها منجر به کاهش وابستگی کشور به واردات و جلوگیری از قاچاق می‌شود، گفت: همه برای تحقق اهداف این حرکت اقتصادی دولت را کمک کنند.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد به اصلاح یارانه‌ها که از سوی دولت انجام شد اشاره کرد و اظهار داشت: همه گروه‌ها، روسای جمهور گذشته و کارشناسان معتقد هستند و بودند که باید این غده سرطانی اقتصادی در کشور جراحی شود.

وی افزود: غده سرطانی وقتی جراحی شود هم درد دارد، هم زخم دارد، هم آه و ناله دارد و هم زمان می‌برد تا درمان شود به همین دلیل این جراحی اقتصادی نباید مردم را مایوس و نا امید کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه رئیس جمهور در این زمینه همه آبرو و همت خودش را گذاشته است گفت:‌ دولت‌های قبل با اینکه این موضوع قانون بود و خودشان هم نسبت به ضرورت آن اعتقاد و باور داشتند هیچ کدام آن را اجرا نکردند.

مدرسی یزدی ادامه داد: دولت سیزدهم با شجاعت این موضوع را اجرایی کرد و اما در شرایط حاضر و بنا بر ضرورت اجرای این طرح در کشور باید همه گروه‌ها برای تحقق این هدف دست به دست هم بدهند.

وی با تاکید بر اینکه اگر سه برنامه اصلاحی در اقتصاد کشور اجرا شود بسیار موثر است گفت:‌ نکته اول مربوط به اصلاح یارانه‌ها بود که شروع شده و نکته دیگر هم در رابطه با اصلاح ساختار بودجه و بعد هم موضوع اصلاحات تجاری است که باید حتما اجرا شود؛‌ این سه مورد اگر اجرا شود اثرات بسیار خوبی به همراه دارد.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه افزود: اصلاح یارانه‌ها مزایایی دارد که از جمله آن می‌توان به کاهش وابستگی کشور به واردات کالاهای اساسی که البته با جهش تولید در داخل روبه‌رو می‌شود و در این زمینه می‌توانیم به رشد چشمگیر دست پیدا کنیم.

مدرسی یزدی کمک به کنترل رشد پایه پولی برای هر دلار حداقل ۲۱ هزار تومان و جلوگیری از قاچاق و عادلانه‌تر کردن پرداخت یارانه‌ها را هم از دیگر اثرات اصلاح یارانه‌ها دانست.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: موفقیت در این جراحی اقتصادی الزاماتی هم دارد که مردم باید دست به تولید بزنند، دولت باید نظارت دقیق داشته و حفظ ارزش پول ملی را در راس کار خود قرار دهد، طرح امنیت غذایی و حفظ آرامش روانی جامعه را باید مدنظر داشته باشد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..