گردهمایی بزرگ باستانی‌کاران در میدانگاه خورشید پارک غدیر میبد

گردهمایی بزرگ باستانی کاران میبد به مناسبت گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای با حضور ۱۵۰ نفر ورزشکار رشته ورزشی پهلوانی در پارک غدیر میبد برگزار شد.

«مجید بهارستانی» شهردار میبد در این آیین با اشاره به وجود ۱۷ زورخانه در میبد، اظهار کرد: این شهرستان در میان شهرهای استان و حتی کشور دارای بیشترین سرانه زورخانه است و به ازای هر شش هزار نفر یک زورخانه وجود دارد.

وی ضمن قدرددانی از تلاش ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش زورخانه ای و پهلوانی شهرستان برای توسعه این ورزش باستانی، نوید داد که به پاس این تلاشها و نیز جایگاه ارزشمند ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای یک خیابان شهر به نام پهلوانان نامگذاری شود.

«علیرضا پورسلمان» مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد نیز گفت: ورزش باستانی ورزشی متمایز از ورزشهای دیگر است و هر بخش آن دارای معنای خاص است و ورزشکار با توسل به نام ائمه به خصوص حضرت امیرالمومنین (ع) روح خودش را برای برداشتن موانع و مقابله با سختی‌ها صیقل می‌دهد.

وی همچنین همکاری و حمایت‌های مسئولان شهر میبد در اجرای برنامه‌های ورزشی و همچنین گردهمایی با شکوه باستانی کاران در میدانگاه خورشید پارک غدیر میبد را ستود و از پیگیریهای پیوسته آیت الله اعرافی امام جمعه میبد به منظور توسعه زیرساختهای ورزشی قدردانی کرد.

پورسلمان با توجه به علاقمندی بسیار زیاد مردم این خطه به ورزش باستانی، اظهار امیدواری به تعالی ورزش زورخانه ای میبد و نیز برگزاری رویدادهای بزرگ ملی و بین المللی در این شهرستان کرد.

در این مراسم از «مجید بهارستانی» شهردار میبد با اهدای لوح سپاس از طرف هیات ورزش پهلوانی و زوخانه‌ای قدردانی شد و مربی گروه سرود سلام فرمانده نیز مورد تجلیل قرار گرفت.

منبع:ابسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..