مدیر کل میراث یزد به دنبال پلمب یک اقامتگاه سنتی:

رعایت شئون اسلامی از مهم‌ترین خط قرمزهای یزد است

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد از پلمب یکی از اقامتگاه‌های سنتی یزد خبر داد و اظهار کرد: این واحد به علت رعایت نکردن شئون اسلامی و زیر پا گذاشتن فرهنگ اصیل دارالعباده پس از چند بار تذکر پلمب شد.

«احمد آخوندی» ضمن اعلام این خبر، لزوم توجه به رعایت موازین اسلامی را ضروری دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین خط قرمزهای یزد، رعایت شئون اسلامی و حفظ فرهنگ اسلامی است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد خاطرنشان کرد: البته اعتراضات مردمی از نحوه فعالیت این اقامتگاه سنتی در بافت تاریخی شهر یزد و عدم رعایت ضوابط منجر شد تا با همکاری اداره‌ کل نظارت بر اماکن عمومی استان از فعالیت این واحد جلوگیری شود.

وی با تأکید بر این که همه واحدها ملزم به رعایت قوانین و مقررات هستند، گفت: در خصوص فعالیت‌های متفرقه نیز باید نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.

آخوندی تأکید کرد: برگزاری موسیقی زنده، فیلم‌برداری با پهباد، برگزاری مراسم تولد و عروسی، عکاسی از مراسم و مواردی از این دست، از جمله مواردی است که متضمن اخذ مجوز از مراجع ذی‌ربط است.

به‌ گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی یزد، وی افزود: داشتن پروانه بهره‌برداری معتبر، اخذ تائید صلاحیت کارکنان، حضور مدیر واحد به‌عنوان مسئول پاسخگویی نیز جزء معیارهای رعایت ضوابط توسط تأسیسات گردشگری است که همه واحدها ملزم به رعایت آن هستند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..