ضرغامی تاکید کرد؛

پیگیری و رفع موانع سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری یزد

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تاکید بر توجه به بافت تاریخی و مذهبی یزد، خواستار پیگیری و رفع موانع حضور سرمایه‌گذاران برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری یزد شد.

«سید عزت‌الله ضرغامی»  در دیدار و گفت وگوی استاندار و مدیر کل میراث‌فرهنگی یزد، افزود: با توجه به این که استان یزد گردشگرپذیر است باید در طول سال ستاد خدمات سفر برای ارائه خدمات به گردشگران فعال باشد.

وی خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی نقش مهی در ارائه خدمات بهتر به گردشگران دارد، به این منظور باید شبکه اطلاع‌رسانی و پاسخگویی به مسافران همیشه فعال باشد.

«مهران فاطمی» استاندار یزد هم درخصوص اجرای طرح‌های گردشگری دانش‌بنیان در این استان به عنوان پایلوت کشوری اعلام آمادگی کرد و گفت: از تمامی طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه گردشگری استقبال می‌کنیم.

وی در ادامه درباره موضوعاتی مانند قابل تفویض اختیار به استان‌ها، تسهیلات جهت توسعه، کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه زیرساخت‌ها، مواردی را مطرح کرد.

فاطمی با بیان این که شهر تاریخی یزد ثبت جهانی شده و دارای بیش از هزار بنای تاریخی ارزشمند است، خواستار مساعدت جهت حفاظت و مرمت بناهای تاریخی این شهر شد.

توسعه پارک طبیعت‌گردی، رفع مشکل زیرساخت‌ها، بررسی و لایحه ایجاد منطقه ویژه گردشگری کویری یزد و احیای بافت تاریخی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

در این نشست، «طاهره قیومی» مشاور و مسئول پیگیری‌های ویژه وزیر میراث‌فرهنگی و «حسین پارساییان» دستیار استاندار یزد نیز حضور داشتند.

منبع:ایسنا یزد

 

بخش نظردهی بسته شده است..