۴۲ عملیات امداد و نجات هلال احمر یزد در فروردین ماه

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام ۴۲ مورد حادثه و نجات ۱۰ نفر در فروردین ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

دکتر «محسن حرازی زاده یزدی» در این خصوص گفت: ۴۲ عملیات امداد و نجات در فروردین ماه امسال شامل ۲۵ عملیات جاده‌ای، ۱۲ مورد خدمات حضوری، یک مورد زلزله، دو مورد خدمات شهری و دو عملیات کوهستان، توسط جمعیت هلال احمر استان انجام شد.

وی افزود: طی این عملیات‌ها، تعداد ۱۲۸ نفر دچار حادثه شدند که ۱۰۵ نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۱۵ نفر در خدمات حضوری، دو نفر در خدمات شهری و شش نفر در عملیات کوهستان از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: به دنبال این عملیات‌ها، ۱۰ نفر نجات یافتند که پنج نفر آن‌ها به صورت سرپایی و پنج نفر به مراکز درمانی توسط آمبولانس هلال احمر انتقال داده شدند، همچنین در میان نجات یافتگان ۹ نفر در عملیات امداد و نجات جاده‌ای و یک نفر در خدمات شهری بودند.

حرازی زاده افزود: ۱۶۰ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۴۵ تیم به همراه ۲۸ دستگاه آمبولانس در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای چهار مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

وی میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه(از اطلاع تا حضور در صحنه) را ۱۰ دقیقه و ۴۰ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را یک ساعت و ۱۰ دقیقه و ۴۸ ثانیه اعلام کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: کلیه پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محورهای مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲ نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..