امام جمعه بخش مرکزی یزد:

انتظار مردم از دولت سیزدهم مهار گرانی است

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: مردم از دولت سیزدهم انتظار دارند که سفره های آنها رو به گستردگی برود نه کوچک شدن همچنین انتظار دارند گرانی به سرعت مهار شود.

به گزارش یزدی نیوز، حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی در خطبه‌های این هفته با تسلیت ایام شهادت اولین امام شیعیان، حضرت علی (ع)، به سخنی از آن حضرت اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان فرمودند که اگر حدود الهی حفظ شود خدای متعال امام زمانش را برای مردم خواهد رسانید.

وی با بیان اینکه احکام و حدود الهی دو جنبه جنبه فردی و اجتماعی دارد، افزود: جنبه فردی آن در منزل و مربوط به امور شخصی افراد است و جنبه اجتماعی آن در اجتماع معنا پیدا می‌کند و ماه مبارک رمضان یکی از حریم‌های الهی است بنابراین حفظ این حریم در حوزه فردی و اجتماعی از اوجب واجبات است.

مدرسی ادامه داد: افراد به هر دلیلی اگر روزه نمی‌گیرند اعم از موجه و غیر موجه نباید این حریم را نقض کنند و همیشه در ماه مبارک رمضان رستوران‌ها، اغذیه فروشی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها مقید بودند تا حریم و حرمت را حفظ کنند و امروز متأسفانه بعضی از کسبه در پاره‌ای از اصناف این حریم را حفظ نمی‌کنند.

اصناف حرمت ماه رمضان را حفظ کنند

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: مسئولان هر استان موظفند تا نظارت دقیق‌تر داشته باشند و اصناف پنجره‌ها و محیط‌های عرضه خوراکی را به گونه‌ای بپوشانند که دید عمومی نداشته باشد و در این زمینه کشیک‌های مشخصی فعالیت داشته باشند و ما از مسئولان امر می‌خواهیم هم از اماکن هم فرمانداری و اصناف که این جریان رعایت شده و ضوابط روشنی در این زمینه مشخص و اجرایی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عظمت شب قدر اظهار داشت: عظمت شب قدر علاوه بر نزول قرآن به نزول همه ملائکه بر زمین برمی گردد و آن هم بر وجود مبارک امام عصر؛ پس هر چه قدر خود را بیشتر به امام زمان نزدیک کنیم و ظرفیت‌های معنوی مختلفی را در وجود خودمان برای قرب به امام زمان ایجاد کنیم بیشتر می‌توانیم از این مقدرات خوب بهره مند شویم.

سپاه سنگر شایسته دفاع از اسلام و انقلاب

مدرسی همچنین با اشاره به دوم اردیبهشت ماه، سالروز تشکیل سپاه پاسداران است که توسط امام راحل در سال ۱۳۵۸ صورت گرفت، بیان کرد: سپاه به حق از سنگرهای شایسته انقلاب اسلامی برای دفاع از اسلام و انقلاب بوده و خواهد بود و موفقیت‌های او بسیار چشمگیر و غیرقابل مقایسه با کاستی‌های او است.

وی با گرامیداشت این روز یاد و خاطره شهدای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای فعالان در این عرصه توفیق خدمت و اثرگذاری هر چه بیشتر در مسیر تعالی انقلاب اسلامی را از خداوند بزرگ خواستار شد.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت‌های ایجاد شده بر موضوع امنیت در استان یزد به ویژه در بخش مرکزی یزد افزود: امروز در افغانستان شاهد تنش‌هایی هستیم و این تنش‌ها ممکن است به ایران هم سرایت کند بنابراین باید توجه داشته باشیم اینها کسانی هستند که مساجد شیعیان را در آنجا آتش می‌زنند و کسانی هستند که اجازه ندادند بیش از ۸۰ سال فضائل امیرالمومنین علی (ع) بیان شود و ۶۹ سال فقط در بالای منبرها و تریبون‌ها در صدر اسلام به هتاکی نسبت به امیرالمومنین علی (ع) پرداختند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تاکید کرد: مسئولان باید توجه داشته باشند و مراقب باشند که مباحث امنیتی در این زمینه از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

مردم در مراسم شب‌های قدر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود بر رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه از شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: مردم به رعایت نکات بهداشتی در مجالس احیا و شب زنده داری توجه کنند تا در کنار رعایت این موارد، برنامه‌های ایام ماه مبارک رمضان به ویژه شب‌های قدر به خوبی و با بهره مندی حداکثری برگزار شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع گرانی بیان کرد: انتظار مردم از دولت سیزدهم این است که سفره‌های مردمی رو به گستردگی رود و نه رو به کوچک شدن و در این زمینه به ویژه موضوعات معیشتی و به طور مشخص به سفره مردم توجه کنند و این موضوع مدیریت جدی و نظارت مداوم لازم دارد.

مدرسی ادامه داد: در استان یزد نیز با توجه به ظرفیت‌های تولیدی و توانمندی‌هایی که وجود دارد علاوه بر سیاست‌ها و برنامه‌های دولت، مدیریت بومی و سیاست گذاری استانی بر گرانی و توزیع کالاهای اساسی صورت گیرد تا شاهد تنش‌های کمتری بر سبد مصرفی خانوار باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث حمل و نقل ریلی استان یزد بیان کرد: این بخش نیازمند اصلاح و افزایش ظرفیت است؛ به ویژه در مسیرهایی که تقاضای بالاتری وجود دارد باید برنامه ریزی صورت گیرد و مردم به دلیل بالا بودن قیمت بلیط هواپیما تمایل بیشتری به استفاده از قطار دارند و در این زمینه نیازمند افزایش امکانات و ظرفیت با توجه به بازگشایی دانشگاه‌ها و افزایش ترددها هستیم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..