پژوهشکده علوم تولید مثل یزد مجوز بین‌المللی پذیرش بیماران را اخذ کرد

پژوهشکده علوم تولید مثل یزد، گواهی IPD (پذیرش بیماران بین الملل) را از وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی دریافت کرد.

دکتر «علی محمد عبدلی» معاون پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد در این خصوص گفت: برابر نتایج ارزشیابی و ممیزی نهایی به عمل آمده توسط مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی، پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد حائز شرایط پذیرش بیماران بین الملل شد.

وی ادامه داد: از این پس بیماران خارج از کشور می توانند نسبت به اخذ گواهی های درمانی بین المللی و ثبت بین المللی نتایج درمانی خود اقدام کنند.

وی به زیر ساخت های لازم جهت دریافت گواهی پذیرش بیماران بین الملل اشاره کرد و افزود: توسعه فضای فیزیکی شامل ساخت اتاق بستری و استراحت بیماران بین الملل، تشکیل پرونده بیماران به سه زبان انگلیسی، فارسی و عربی، سه زبانه شدن تابلوها و راه اندازی سایت به سه زبان از سری اقدامات انجام شده در پژوهشکده است.

عبدلی با اشاره به مراجعه سالانه ۱۲ هزار زوج به این پژوهشکده، اظهار کرد: چند سالی است که پژوهشکده طب تولید مثل یزد به عنوان قطب علمی کشور در درمان ناباروری شناخته شده به طوری که ۹۰ درصد مراجعه کنندگان از خارج از استان، ۳ درصد مراجعه کنندگان بومی و مابقی از خارج از کشور، این مرکز را برای درمان انتخاب می کنند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه ۳۰درصد زوج‌های ناباروری که به پژوهشکده طب تولید مثل یزد مراجعه می‌کنند، درمان می‌شوند و ناباروری شان، به تولد نوزاد منتهی می‌شود که این آمار، آمار بسیار خوبی است.

معاون پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد با اشاره به اهمیت ادامه دادن روند درمان گفت: زوج های نابارور در هر دوره درمان ۲۵ درصد شانس موفقیت دارند و با چند دوره مراجعه صاحب فرزند می شوند.

عبدلی تصریح کرد: فعالیت این پژوهشکده به درمان ختم نمی شود و پژوهش پژوهشگران یزدی در زمینه های ژنتیک، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مطابق با استانداردهای روز دنیا در حال انجام است.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..