رشد ۱۱ درصدی اهدای خون در یزد/اهدای خون به شب‌های قدر موکول نشود

مدیر کل انتقال خون استان یزد از رشد ۱۱ درصدی اهدای خون در این استان طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل از آن خبر داد و گفت: به ازای هر یکهزار یزدی، ۳۷ نفر یعنی ۱۲ نفر بیشتر از میانگین کشوری در استان خون اهدا می‌کنند.

دکتر «نقی تقوائی» با اشاره به استقبال خوب مردم یزد در امر اهدای خون گفت: در سال گذشته ۵۲ هزار و ۴۶۵ نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۴۳ هزار و ۷۹۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد اهدای خون، ۹۷ درصد مرد و مابقی زن بودند که ۶۵ درصد اهداکننده مستمر، ۲۴ درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی با بیان این‌که در سال گذشته، آمار اهدا کنندگان خون نسبت به مدت مشابه قبل از آن ۱۱ درصد رشد داشته است، افزود: در این مدت، ۸۲ هزار واحد خون و فرآورده‌های آن به مراکز درمانی استان و بیش از سه ‌هزار واحد خون به استان‌های همجوار ارسال شده است.

تقوائی با بیان این‌ که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر یک‌هزار نفر، ۲۵ نفر است، اظهار کرد: در استان یزد به ازای هر یکهزار نفر، ۳۷ نفر خون اهدا می‌کنند که این امر نشان دهنده مشارکت خوب یزدی ها در بحث اهدا خون است.

وی با اشاره به این‌ که یزد یکی از قطب‌های درمان در کشور است و ۴۰ درصد اشغال تخت‌های استان مربوط به بیماران استان‌های همجوار است، افزود: خوشبختانه در سال گذشته با مشارکت مردم توانستیم ۱۰۰ درصد درخواست مراکز درمانی را پاسخگو باشیم.

مدیر کل انتقال خون استان یزد با بیان این‌ که در سال گذشته یک هزار و ۷۱۲ واحد پلاکت آفرزیس جهت مراکز درمانی تهیه شد، تصریح کرد: نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است از شهروندان دعوت می کنیم برای حفظ ذخایر خون، اهدای خون را در ماه مبارک رمضان نیز در برنامه خود قرار دهند و به شبهای قدر موکول نکنند.

به گزارش یزدی نیوز و بنا بر اعلام انتقال خون یزد، به لطف مشارکت خوب مردم دارالعباده یزد در کارهای خداپسندانه، در ایام نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اهدای خون ۱۵ درصد رشد داشته و طی ۱۳ روز ابتدای امسال یک هزار و ۳۱۰ نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کردند که از این تعداد یک هزار و ۷۵ نفر موفق به اهدای خون شدند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..