حمایت تاثیرگذار بیمه سلامت از زوجین نابارور در یزد

مدیر کل بیمه سلامت استان یزد از تاثیرگذار بودن خدمات بیمه سلامت در قبال زوج‌های نابارور در استان خبر داد و گفت: طی دو ماه گذشته ۶۰۰ زوج نابارور با بهره‌مندی از این خدمات تحت درمان قرار گرفته‌اند.

دکتر «محمد دریجانی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات موثر بیمه سلامت در سال جاری ارائه تسهیلات جهت هزینه‌ی درمان زوج‌های نابارور بود که براساس آن بیش از ۱۰ خدمت در این حوزه مورد تعهد بیمه سلامت قرار گرفت و زوجهای تحت پوشش می‌توانند سالانه طی سه نوبت از این خدمات با پرداخت تنها ۱۰ درصد از هزینه‌های معمول بهره‌مند شوند.

وی با تاثیرگذار خواندن این حمایت بیمه سلامت از زوج‌های نابارور، گفت: این طرح از دی ماه سال جاری در استان اجرایی شده که طی این دو ماه ۶۰۰ زوج نابارور در استان برای درمان اقدام کردند.

دریجانی همچنین از افزایش پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت از خدمات تحت نظر اورژانس به ۹۰ درصد خبر داد و افزود: بیمه سلامت همچنین تا ۷۰ درصد از خدمات توانبخشی مانند گفتار درمانی، کار درمانی، شنوائی سنجی و غیره جهت بیماران نشان‌دار در این بخش، را تحت پوشش قرار داده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که تنها دو درصد از جمعیت استان فاقد هر گونه از بیمه هستند، از این افراد خواست به صورت رایگان از خدمات بیمه همگانی بهره مند شوند.

به گفته وی، هم اکنون ۳۳۰ هزار نفر در استان یزد تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند و از خدمات ۲۵۰۰ موسسه که به طور مستقیم یا غیرمستقیم طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند، خدمات دریافت می‌کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان با بیان این که این سازمان ماهانه ۳۰ میلیارد تومان هزینه خدماتی و درمانی در قبال بیمه شدگان خود در استان یزد به موسسات و مراکز درمانی و پزشکی پرداخت می‌کند، تصریح کرد: ۲۳ میلیارد تومان از این هزینه‌ها در قبال دریافت خدمات از بخش‌های دولتی و هفت میلیارد تومان مربوط به خدمات درمانی بخش‌های خصوصی در استان است.

وی افزود: خوشبختانه بیمه سلامت استان در زمینه پرداخت معوقات به مراکز درمانی تحت قرارداد خود بسیار خوب عمل کرده به طوری که علاوه بر پرداخت هزینه ویزیت پزشکان که به صورت روزانه انجام می‌شود، پرداختی به بیمارستانها و مراکز درمانی و خدمات پزشکی را تا آذرماه امسال پرداخت کرده و از ۲۸۰ میلیارد تومان اسناد واصله از این مراکز درمانی تاکنون ۲۳۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

دریجانی در پایان نیز گریزی به بیماری کرونا زد و خاطرنشان کرد: آمار تلفات کرونا در استان نشان می‌دهد که متاسفانه ۸۶ درصد از فوتی‌های پیک ششم کرونا در استان درخصوص واکسن اقدام نکرده‌اند و ۱۴ درصد مابقی نیز دوزهای دریافتی واکسن خود را کامل نکرده‌اند ولی با این حال هنوز برخی از هموطنان برای دریافت واکسن تردید دارند که از آنها تقاضا داریم در مورد پوشش کامل واکسیناسیون اقدام نمایند.

این مسئول ضمن توصیه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک با توجه به قرار گرفتن در آستانه نوروز، خطاب به خانواده نیز گفت: کارشناسان پزشکی حوزه اطفال معتقدند که واکسن‌های کرونا عوارض جانبی برای کودکان به همراه نخواهد داشت لذا از خانواده‌ها نیز خواستاریم تا برای ایمن کردن کودکان خود در مقابل کووید – ۱۹ در اسرع وقت برای واکسیناسیون آنها اقدام کنند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..