مصوبات جدید ستاد کرونای استان یزد اعلام شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: کلیه کلاس‌ها دانشگاه‌ها و مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم به صورت حضوری برگزار می‌شود.

علی اکبر عزیزی  با بیان اینکه وضعیت استان یزد از رنگ قرمز به حالت نارنجی تغییر کرده است اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا کلیه کلاس‌های تمام دانشگاه‌ها همچنین همه مدارس آموزش‌ها را به صورت حضوری خواهند داشت.

وی گفت: کلیه مدارس بر اساس دستورالعمل صفر هفت حضوری خواهد شد و والدین دانش‌آموزان باید به منظور واکسیناسیون فرزندان ۵ تا ۱۲ کمک و همراهی کنند و دانش‌آموزان ابتدایی برای حضور در کلاس باید واکس دز اول را دریافت کرده باشند نظارت بر این مسئله بر عهده آموزش و پرورش است.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا یزد افزود: معلمانی که واکسن نزدند به هیچ وجه اجازه حضور در کلاس درس را ندارند و در صورتی که معلم کلاس بیمار باشد آموزش به صورت مجازی ادامه خواهد داشت، همچنین دانش‌آموزی که بیمار شده است نباید به مدرسه برود تا بهبود یابد.

عزیزی با اشاره به فعالیت اصناف و بازاریان استان یزد خاطرنشان کرد: گزارش خوبی از تالارهای عروسی به دست ما نرسیده است و لازم است نظارت جدی بر اصناف به خصوص تالارهایی عروسی انجام شود و ادارات صمت، علوم پزشکی و نیروی انتظامی برخورد کنند.

وی گفت: میزگردی با حضور آموزش و پرورش، پزشک متخصص اطفال، متخصص زنان و زایمان در برنامه‌های صدا و سیما تشکیل می‌شود و در خصوص اهمیت واکسیناسیون زنان باردار و اطفال به منظور اقناع‌سازی مردم انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد خاطرنشان کرد: بر اساس رنگ‌بندی تالارها و رستوران‌ها می‌توانند در شهرستان‌ها یا رنگ نارنجی با ۴۰ درصد ظرفیت و در شهرهای زرد با ۷۰ درصد فضای موجود اجازه فعالیت دارند.

عزیزی تصریح کرد: کلیه کارمندان باید واکسیناسیون دز سوم را انجام داده باشند و افرادی که به دستگا‌ه‌ها برای دریافت خدمات مراجعه می‌کنند هم باید هر سه دز واکسن را دریافت کرده و یا واکسن دز دوم را با تست منفی ارائه کنند.

وی ادامه داد: اصناف هم باید کد کیوآر واکسن خود را بر روی شیشه مغازه نصب کنند و ارائه خدمات باید به افراد با کارت واکسن انجام شود همچنین دستورالعمل‌های بهداشتی باید در همه موارد رعایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد بیان کرد: رعایت پروتکل‌ها در هفته‌ها گذشته توسط مردم رنگ‌بندی استان را تغییر داد و استان اکنون به رنگ نارنجی درآمده است از مردم درخواست داریم به صورت ویژه و جدی در خصوص واکسیناسیون اقدام کنند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..