اجرای گام ششم طرح شهید سلیمانی در بافق

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق گفت: در گام ششم طرح شهید سلیمانی، بسیجیان برنامه‌ی حمایتی و امر به سلامت را در دستور کار خود قرار دادند.

به گزارش یزدی نیوز محسن نصیری گفت: کار‌های حمایتی و توزیع بسته‌های معیشتی یکی از برنامه‌های گام ششم است که ادامه دارد. برنامه دیگر هم اقناع سازی افرادی است که واکسن نزدند.

وی افزود: لیست اسامی افرادی که واکسن تزریق نکردند، در اختیار پایگاه‌ها قرار می‌گیرد و با تماس با این افراد، آن‌ها را به تزریق واکسن تشویق و ترغیب می‌کنند.

 

نصیری بیان داشت: این افراد دلایلی مانند بیماری زمینه‌ای، ترس از تزریق و نداشتن اعتقاد را بیان می‌کنند، اما بسیجیان آن‌ها را اقناع و به زدن واکسن ترغیب می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: روزانه به طور میانگین، پنج پایگاه درگیر این کار هستند و در مجموع این پایگاه‌ها روزانه ۱۰۰ تماس با افراد واکسن نزده برقرار می‌کنند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق گفت: نیاز است اقناع‌سازی بیشتری به وسیله رسانه‌ها صورت بگیرد و اعضای شبکه بهداشت با اطلاعات علمی و پزشکی بیشتری که دارند، می‌توانند تاثیر بیشتری در اقناع این افراد داشته باشند.

 

نصیری ادامه داد: برنامه دیگر رزمایش، امر به سلامت است که بسیجیان با حضور در مکان‌های شلوغ، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را توضیح و تذکر می‌دهند. فعالیت دیگر در این رزمایش، تذکر شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سطح شهر با بلندگو است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..