تقاطع غیرهمسطح شهدای نعیم آباد یزد بهره برداری شد

تقاطع غیرهمسطح شهدای نعیم آباد واقع در بلوار دانشجو شهر یزد با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیارد ریال به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حضور مسئولان استان مورد بهره برداری قرار گرفت.

«محمد علی سلمانی ندوشن» معاون امور زیربنایی شهرداری یزد در این مراسم اظهار کرد: این طرح با هدف استاندارد سازی، بهبود ترافیک، کاهش حجم بالای تردد خودروها، افزایش ضریب ایمنی و کاهش تصادفات و روان سازی ترافیک اجرا شد.

وی هزینه عمرانی این طرح را ۴۹۰ میلیارد ریال و هزینه تملک و آزادسازی آن را ۲۶۰ میلیارد ریال و مجموع هزینه‌های این طرح را ۷۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تعداد کل شمع ها ۲۳۰ عدد، بتن ریزی ۶۸۵۹ مترمکعب، خاک برداری ۴۲ هزار مترمکعب، طول رمپ ۵۳۵ متر، عرض زیرگذر ۱۶ متر، عرضه زیرگذر در قسمت عرشه ۲۲ متر به همره جابجایی وسیع تاسیسات آب، برق، گاز و فاضلاب بودهاست.

«مهران فاطمی» استاندار یزد نیز در آئین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۶۶ طرح شهرداری یزد که شب ۲۲ بهمن ماه انجام شد، ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن، گفت: امروز ملت بزرگ ایران با حضور باشکوه خود در راهپیمایی خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن حماسه آفریدند و برگ زرین دیگری به افتخارات این ملت افزودند.

وی ضمن قدردانی از تلاش های مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد و سازمان همیاری شهرداری ها در به ثمر رساندن طرح‌های شهر یزد، اظهار کرد: شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دارای روحیه کاملا مردمی، انقلابی و تلاشگر هستند و حضور آن ها در شهر پررنگ است.

استاندار با بیان این که امروز یزد به کارگاه سازندگی، آبادانی، حرکت، پیشرفت و تحول تبدیل شده است، تصریح کرد: نکته مهم و بسیار حائز اهمیت در خصوص فعالیت‌های این دوره شهرداری و شورای اسلامی شهر، حاکمیت روح فرهنگی، دینی و ارزشی بر فعالیت‌های مدیریت شهری است.

وی خاطرنشان کرد: بر خود فرض می‌دانیم که تمام توان ادارات را در جهت تحقق مدیریت شهری در کلان شهر یزد و به وقوع پیوستن اتفاقات بسیار بزرگ در این شهر بسیج کنیم.

فاطمی در پایان از اختصاص زمانی برای حضور خود، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های خدمات رسان در صحن شورای اسلامی شهر یزد جهت پیگیری ویژه مسائل مربوط به طرح‌های بزرگ شهر یزد خبر داد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..