همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛

مدرسه ۱۵ کلاسه خیرساز در یزد بهره‌برداری شد

همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مدرسه ۱۵ کلاسه خیرساز در یزد بهره برداری شد.

به گزارش یزدی نیوز محمدصالح جوکار،در آیین بهره‌برداری از مدرسه ۱۵ کلاسه «سلطنت طرازی» یزد با گرامیداشت سالروز پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی با بیان اینکه متاسفانه یزد در بحث سرانه ورزشی دانش‌آموزی از متوسط کشوری در سطح پایین‌تری قرار داریم، اظهار داشت: باید برای رفع این کمبودها تدابیر جدی اندیشیده شود.

وی با اشاره به اقدامات بسیار خوبی که خیران یزد در حوزه مدرسه‌سازی انجام داده‌اند، افزود: خیران یزد نه تنها برای توشه آخرت خود مدرسه سازی می کنند بلکه به نیت والدینشان اقدام به مدرسه‌سازی می‌کنند.

جوکار عنوان کرد: این اقدام نتیجه تربیت درست فرزند است و اگر خروجی آموزش و پرورش ما مثبت باشد چنین خیرانی از آن خارج می‌شوند و اگر درست نباشد افراد زیادی را شاهدیم که پول و ثروت دارند ولی حاضر نیستند حتی یک قدم برای والدینشان بردارد.

وی گفت: امروز آموزش و پرورش اگر در تربیت دانش آموزان گام های بلندی بردارد نتیجه بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود و نتیجه آن انسان هایی در طراز اسلام و انقلاب و حضرت امام است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه این مدرسه، یک هنرستان است، عنوان کرد: اینکه همه دانش‌آموزان ما به رشته‌هایی از جمله ریاضی و تجربی بروند قطعاً در آینده با مشکل مواجه می‌شویم.

جوکار گفت: خروجی آموزش و پرورش ما باید به گونه‌ای باشد که وقتی فردی از مدرسه خارج می‌شود توانایی درآمد کسب کردن داشته باشد ولی اکنون اینطور نیست و دانشجویان تا پایان دکتری وابسته به خانواده هستند و پس از آن هم بسیاری از افراد بیکار هستند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، ترویج رشته های آموزشی فنی و حرفه‌ای را ضروری دانست و گفت: خروجی آموزش و پرورش ما باید افرادی که خودشان کار آفرین هستند باشند و قطعاً این موضوع را باید در دستور کار قرار دهیم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..