برخورد قاطع با کم‌فروشی نانوایی‌ها در یزد

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان یزد با بیان این که بیشترین میزان تخلف کم فروشی در نان است، تاکید کرد: با کم فروشی نانوایی‌ها برخورد قاطع می‌شود.

«علی اکبر مختاری» در این خصوص اظهار کرد: برخی نانوایی‌ها برای جبران هزینه‌های خود به سمت کوچک کردن وزن چانه نان و کم فروشی روی آورده‌اند که این مساله باعث ضایع شدن حق مصرف کننده و ظلم به شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان تخلف کم فروشی در نان است، اضافه کرد: پرونده تخلف کم فروشی برای نانوایی‌های متخلف تشکیل و متخلفان با حکم شعب تعزیرات حکومتی استان به پرداخت جریمه نقدی محکوم می‌شوند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان با اشاره به اینکه کم فروشی از مصادیق تضییع حق الناس است، افزود: قانون‌گذار برای کم فرشان ضمن اعلام هشدارهای لازم، مجازات جزای نقدی و در صورت تکرار نصب پارچه تخلف و تعطیلی واحد صنفی را در نظر گرفته است.

مختاری همچنین از کشف و ضبط مقادیری قریب به ۵۵۰ کیلوگرم برنج تقلبی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان خبر داد و گفت: کارشناس تعزیرات حکومتی در گشت مشترک با بازرسان اتاق اصناف و جهاد کشاورزی این برنج‌های تقلبی را کشف و توقیف کردند.

وی با اشاره به عزم جدی تعزیرات حکومتی در برخورد با پدیده تقلب به عنوان یکی از عوامل اصلی اخلال در نظام اقتصادی کشور، از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با شماره ۱۲۴ سازمان صمت اعلام تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان یزد، مختاری همچنین خاطرنشان کرد: مبدأ کلیه برنج‌های تقلبی کشف شده در سطح استان یزد به یکی از استان‌های همجوار ختم شده که برای آنها پرونده تشکیل و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

منبع: ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..