فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

سبک زندگی ما در پرتو فرهنگ حسینی باید به سیره اهل بیت نزدیک شود

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: باید تلاش همه ما این باشد که سبک زندگی‌مان در پرتو فرهنگ حسینی به سیره و سبک زندگی اهل بیت(ع) نزدیک شود.

به گزارش یزدی نیوز، سردار رضا پورشسمی در همایش ستایشگران استان یزد در دفتر امام جمعه یزد با ابراز خرسندی از اینکه در شهری که به حسینیه ایران شهرت دارد، زندگی می کنیم، اظهار داشت: این شهر تمام تکایا، حسینیه‌ها، مساجد و هیئت‌هایش مایه افتخار و مباهات محبان اهل بیت (ع) است.

وی با اشاره به اینکه امروز آنچه تمام حکمرانی‌های دنیا مبنای کار خود قرار داده اند، مقوله تفکر است، افزود: شهید مطهری نیز تفکر را مهمترین ساحتی دانسته که خدا برای انسانها قرار داده است.

پورشمسی ادامه داد: تفکر بالاترین ساحتی است که خدا به بشر داده و اگر از ساحت تفکر و تعقل یک لایه پایین‌تر بیاییم، به واژه فرهنگ می‌رسیم و لایه زیرین آن، تمدن است و در لایه بعد از تمدن به سبک زندگی می رسیم.

فرمانده سپاه الغدیر با اشاره به اینکه فرهنگ مجموعه ای از بینش‌ها و باورهاست، تاکید کرد: یک مسیر متعالی برای انسان وجود دارد و این مسیر در سبک زندگی انسان تعریف می شود.

پورشمسی عنوان کرد: خداوند متعال تفکر ما را تفکر وحدانیت و تفکر دینی قرار داده و فرهنگ و بینش و باورهای ما برگرفته از معنویت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اساس معماری یزدی‌ها بر پایه اعتقادات است، بیان کرد: سراسر معماری یزد از بازار و مسجد و مدرسه و حسینیه تا خانه ها هم بر اساس باورها و اعتقادات دینی است و ای کاش همه این موارد برای گردشگران تشریح شود تا با فرهنگ و تمدن مردم معتقد یزد در دوره های مختلف آشنا شوند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اظهار امیدواری کرد: همه ما بتوانیم در پرتو فرهنگ حسینی و انقلابی، مسیری را در زندگی خود انتخاب کنیم که سبک زندگی ما را به سبک زندگی اهل بیت (ع) نزدیک کند.

در این مراسم از جمعی از مداحان و شعرای آیینی استان یزد تجلیل شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..