معاون معدنی وزیر صمت:

فرآوری‌های معدنی باید فناور محور شوند/لزوم ایجاد شفافیت در فعالیت‌های مالی

معاون معادن و فرآوری مواد وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر فرآوری مواد معدنی و صنایع معدنی بسیار انرژی بر هستند و این روند باید به سمت دانش بنیانی پیش برود.

«رضا محتشمی پور»  ضمن سفربه یزد در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در این استان، اظهار کرد: موضوع معدن در یزد به عنوان یک استان معدنی، جدید و مغفول نیست و خوشبختانه پیشرفت‌های بسیار خوبی در این حوزه در یزد رخ داده است.

وی افزود: امروز یکی از مباحث جدی در بخش معدن، بحث انرژی است زیرا در کشور مسائل جدی در این زمینه برای معادن و صنایع ایجاد شده است.

محتشمی‌پور ادامه داد: در کشور ما فرآوری های معدنی به طور عمده بر پایه صنایع انرژی بر توسعه یافته اما اکنون نیاز به ارتقا استانداردها و توسعه صنایع فناورانه که مصرف انرژی کمتری داشته باشند، داریم.

معاون معدنی وزیر صمت بیان کرد: ایران به عنوان بزرگترین دارنده منابع انرژی در دنیا اکنون با مشکل تامین انرژی مواجه است به همین دلیل باید مسیر حرکت را به سمت فعالیت های دانش پایه پیش ببریم.

محتشمی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معوقات حقوق دولتی معادن، تصریح کرد: امسال بخشی از معوقات معدنی وصول شد و جمع عملکرد این دوره از عملکرد بودجه بیشتر شده و این روال را ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به ابهاماتی که در فعالیت مالی معادن وجود دارد، عنوان کرد: همین ابهامات مانع وصول حقوق دولتی معادن شده بود که این امر در کل کشور نیاز به ساماندهی دارد.

محتشمی‌پور اظهار کرد: نیاز به شفافیت در عملکرد معادن و فعالیت های مالی معدنی به شدت احساس می شود زیرا بخشی از معوقات به این دلیل بوده که نتوانستیم اطلاعات معادن را به صورت شفاف دریافت کنیم.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..