نظام پرداخت حقوق کارکنان دولت در کشور عادلانه نیست

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس، از توجه ویژه بودجه ۱۴۰۱ به عدالت محوری در پرداخت حقوق کارکنان دولت خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، محمدصالح جوکار در دیدار با جمعی از کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهار داشت: نظام پرداخت حقوق کارکنان دولت در کشور ما به صورت عادلانه نیست.

 

وی تصریح کرد: بعضی کارکنان حقوق بیشتر و برخی دیگر با همان شرایط حقوق کمتری می‌گیرند و این اتفاق در سطوح استانی و ملی و حتی در یک دستگاه رخ می‌دهد و بی‌عدالتی‌هایی صورت می‌گیرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وجود چنین بی‌عدالتی‌هایی به هیچ عنوان قابل قبول نیست خاطرنشان کرد: در بحث پرداخت حقوق ما حتما باید عدالت داشته باشیم و بر اساس جایگاه و پست‌هایی که تعریف شده این عدالت به مرحله اجرا برسد.

جوکار به مباحث مطرح شده در ارتباط با دریافت حقوق بالا در وزارتخانه ها و مراکز ستادی دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر مصداقی در این زمینه وجود دارد حتما گزارش شود تا پیگیری لازم در ارتباط با آن داشته باشیم، چرا که چنین موضوعی هم به هیچ عنوان نباید در دستگاه‌ها مشاهده شود.

نماینده مردم یزد، اشکذر در مجلس شورای اسلامی پرداخت حقوق را بر اساس جایگاه و رتبه‌بندی تعریف شده درست دانست و افزود: معنایی ندارد که یک وزارتخانه کارمندان ستادی خود را به صورت کامل تامین کند، ولی در سطح استانی و شهرستانی حقوق و مزایای کمتری به کارکنان خود پرداخت کند.
وی افزود: در این موضوع باید یک انسجام جدی در بحث پرداخت حقوق به وجود آید و اگر مستندات لازم در این زمینه ارائه شود حتما بررسی و پیگیری صورت می‌گیرد.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که کار اجرایی در رده‌های صنفی و در استان‌ها انجام می‌شود و بحث حقوق باید به این رده توجه بیشتر داشته باشد.
جوکار گفت: یکی از تاکیدات ویژه‌ای که در ارتباط با بودجه ۱۴۰۱ شده این است که اولا بودجه‌های ملی حذف شده و در ردیف بودجه‌های استانی قرار بگیرد و به علاوه در حوزه پرداخت حقوق هم عدالت ویژه‌ای داشته باشیم.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هرچه ما از تمرکز‌گرایی دور شده و تمرکززدایی را انتخاب کنیم به نفع کشور است و در ارتباط با هزینه کرد بودجه‌ها هم باید نظارت جدی در استان‌ها وجود داشته باشد که از مسیر منحرف نشود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..