در قالب کنگره ۴ هزار شهید استان یزد؛

حقوقدانان بسیجی ۱۳ مددجو را از زندان‌های یزد آزاد کردند

حقوقدانان بسیجی ۱۳ مددجوی جرائم مالی غیرعمد را در قالب طرح‌های چهل‌گانه کنگره ملی ۴ هزار شهید استان یزد، از زندان های یزد آزاد کردند.

به گزارش یزدی نیوز، با برگزاری مراسمی، ۱۳ محکوم مالی جرایم غیرعمد با کمک سازمان بسیج حقوقدانان سپاه الغدیر یزد در قالب کنگره ملی ۴ هزار شهید استان و مشارکت ستاد دیه استان از زندان‌های استان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان یزد در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت‌های ارزشمند ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد اظهار داشت: ستاد دیه، پیوند دهنده دست‌های خیر و چشمان منتظر است که با یاری نیکوکاران و خیران به عنوان بزرگترین حامی این ستاد همواره زمینه آزادی محکومان مالی را از زندان فراهم می‌کند.

غلامعلی دهشیری ادامه داد: در کنار کمک‌های مردم دارالعباده نمی‌توان زحمات اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان را نادیده گرفت، زیرا در بسیاری از موارد و پرونده‌ها این اعضا بیشترین مبلغ بدهی‌ها را از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ می‌کنند که شکات خود مانند خیران عمل کرده و از حق خود گذشت و زمینه آزادی محکومان مالی را فراهم می‌کنند.

وی با تقدیر از کمک بسیج حقوقدانان سپاه الغدیر استان، در قالب ادامه برنامه‌های کنگره ملی ۴ هزار شهید استان برای آزادی محکومان مالی جرایم غیرعمد تصریح کرد: بسیج در تمام سطوح جامعه نقش بسیار تاثیرگزاری را ایفا کرده و همواره یاور انسان‌های محروم و بی‌بضاعت بوده است و امروز نیز شاهد بعد دیگری از بسیج هستیم که در قالب کمک مومنانه اقدام به کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کرده است.

دهشیری با تاکید بر تأثیر آسیب‌هایی که زندان بر روی فرد زندانی و خانواده وی می‌گذارد، افزود: آزادی یک محکوم مالی تنها آزادی یک شخص نیست بلکه با این اقدام از آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جلوگیری می‌شود.

رئیس هیئت امنا ستاد دیه استان ادامه داد: امروز شاهد آزادی ۱۳ محکوم مالی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان هستیم که میزان بدهی آنها ۱۲ میلیارد و ۹۷۱ میلیون ریال بود که مبلغ ۸ میلیارد و ۹۷۱ میلیون ریال توسط اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شده و بقیه این مبلغ با کمک بسیج حقوقدانان و سپاه الغدیر استان یزد به حساب ستاد دیه استان واریز شده و زمینه آزادی این ۱۳ محکوم مالی از زندان‌های استان فراهم شد.

وی با اشاره به وضعیت قضائی این مددجویان عنوان کرد: از این تعداد ۹ محکوم مالی، دو محکوم پرداخت نفقه و دو محکوم پرداخت دیه غیرعمد بوده که امروز شاهد آزادی این محکومان خواهیم بود.

فرمانده سپاه الغدیر یزد نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۴ هزار شهید استان گفت: با همت مردم استان، مسئولان، امام جمعه و استاندار یزد اقدام به برگزاری ۴۰ برنامه کرده که از جمله آنها می‌توان به ذبح ۴ هزار گوسفند و توزیع گوشت آن بین افراد نیازمند، ایجاد ۴ هزار متر فضای آموزشی، اهدای ۴ هزار واحد خون، کاشت ۴۰ هزار نهال درخت و آزادی ۴۰ زندانی جرایم غیر عمد اشاره کرد که امروز در ادامه برنامه این کنگره شاهد آزادی تعداد ۱۳ مددجو و بازگشت آنها به آغوش جامعه خواهیم بود.

سردار رضا پور شمسی از همکاری با انجمن حمایت از زندانیان استان خبر داد و گفت: در نظر داریم با برگزاری یک طرح پوششی از ۴۵۹ دانش آموزی که خانواده آنها در زندان هستند، حمایت کرده و به آنها و خانواده آنها کمک کنیم زیرا یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری، حمایت از دانش آموزان و محصلان است زیرا یکی از تاثیرگذارترین قشر در انقلاب و جنگ تحمیلی همین دانش آموزان بودند تا جایی که از شهدای استان یزد هزار شهید از قشر دانش آموز بودند.

در این مراسم نامه آزادی ۱۳ مددجوی محکوم مالی جرایم غیرعمد به آنها اعطا شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..