یزد، الگوی موفق اجرای طرح ملی نسخه نویسی الکترونیک

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت استان یزد با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش یزدی نیوز حسین رنجبران در این دیدار با قدردانی از همراهی دانشگاه علوم پزشکی یزد در اجرای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک گفت: تعامل و همراهی و همدلی اداره کل بیمه سلامت یزد با دانشگاه علوم پزشکی باید به عنوان یک الگوی کشوری مطرح شود.

وی با اشاره به پرداخت به روز مطالبات از سوی سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: موسسات درمانی، اسناد را در هر زمان در اختیار ادارات کل ما قرار دهند، این آمادگی را داریم که مطالبات آن‌ها را پرداخت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد هم از عملکرد سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص پرداخت مطالبات تقدیر کرد و گفت: عملکرد بی نظیر این سازمان موجب افزایش رضایتمندی موسسات درمانی و بیمه شدگان بیمه سلامت در این استان شده است.

عمیدالدین خطیبی با تأکید بر همکاری دانشگاه با اداره کل بیمه سلامت افزود: اقدام عالی اداره کل بیمه سلامت استان در پیاده سازی راهنما‌های بالینی موجب اعتمادسازی بیشتر درمانی برای بیماران نسبت به پزشکان یزدی شده که جای تشکر و قدردانی دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان نیز اظهار داشت: در استان یزد با تعامل همدلی با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقتی توانسته ایم نسخه نویسی الکترونیک را به میزان ۹۹.۹ درصد اجرا کنیم و از آبان ماه تمامی نسخ دارویی به صورت الکترونیک تجویز می‌شود.

محمد دریجانی تصریح کرد: با توجه به پرداخت ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از بدهی انباشته شده سازمان بیمه سلامت ایرانیان، در حال حاضر پرداخت مطالبات به روز انجام می‌شود که می‌توان یکی از عوامل موفقیت طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در کشور عنوان کرد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..