دوگانه‌های اشتغال در یزد؛

یزد از کمبود کارگر ساده رنج می‌برد/افزایش فارغ‌التحصیلان بیکار

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: یزد از یک سو از کمبود کارگر ساده رنج می‌برد و از سوی دیگر با افزایش روزافزون فارغ التحصیلان بیکار مواجه است.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا فلاحتی،  در دیدار با معاون محرومیت زدایی دفتر آستان قدس رضوی استان یزد با اشاره به اینکه آمار بیکاری استان زیبنده این شهر نیست، اظهار داشت: استان یزد از یک طرف از کمبود نیروی کارگر ساده به شدت رنجبر می‌برد به طوری که می‌توان گفت بیکاری برای این قشر منفی است و کارگران ساده و فنی فرصت اشتغال مناسبی در واحدهای صنعتی برای آنها مهیاست و یزد میزبان نیروهای کارگر ساده از دیگر استان‌های کشور است.

وی ادامه داد: از طرفی یکی از معضلات استان، بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های علوم پایه و علوم انسانی به خصوص در بین بانوان است.

فلاحتی با اشاره به اینکه در حال حاضر با رشد فناوری‌های جدید و اطلاع رسانی‌های گسترده همچینن شیوه‌های نوین بازاریابی و فروش، توسعه و گسترش مشاغل خانگی می‌تواند برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار فرصت اشتغال ایجاد کند، افزود: در این راستا همکاری‌های دوجانبه با جهاد دانشگاهی استان انجام داده‌ایم که نتایج خوبی تاکنون در برداشته است.

وی با اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری با دفتر آستان قدس رضوی در استان به منظور رفع محرومیت زدایی گفت: سعی و همت مجموعه ما بر آن است تا در شهرستان‌های کمتر برخوردار با ارائه تسهیلات کم بهره و ارائه آموزش‌های لازم بتوانیم در تحقق شعار سال گام اساسی برداریم.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد یادآور شد: پتاسیل و ظرفیت مادی و معنوی خادم یاران رضوی می‌تواند در محلات محروم و شهرستان‌های کمتر برخودار استان به کمک دستگاه‌های دولتی آمده و در ایجاد و توسعه کارگاه کوچک و بزرگ آنها را یاری نمایند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..