صدف، طرحی برای دریافت تسهیلات همه مردم

بانک ملی ایران برای حمایت از اقشار متوسط کشور طرح تسهیلاتی به نام «صدف» را طراحی کرده است.

به گزارش یزدی نیوز، طرح صدف نوعی تسهیلات اعتباری است که در قبال سپرده‌های ۶ ماهه، ۹ ماهه و یک ساله در قالب عقد مرابحه پرداخت می‌گردد. از این رو تمامی اقشار جامعه می‌توانند با افتتاح حساب و سپرده گذاری نزد بانک ملی ایران با توجه به نوع نیاز و توانمندی خود در پرداخت اقساط، از تسهیلات متنوع این طرح بهره‌مند شوند.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه حضوری به شعب سراسر کشور و یا از طریق نشان بانک، اولین شعبه دیجیتال بانک ملی ایران و سامانه‌های بانکداری الکترونیک این بانک نظیر بام به صورت غیر حضوری نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند و با سپرده گذاری نزد بانک بعد از ۶ ماه از تاریخ افتتاح حساب برای دریافت تسهیلات از طرح یاد شده مراجعه و اقدام کنند و با توجه به شرایط و نیاز خود با انتخاب یکی از تسهیلات متنوع طرح از مزایای آن استفاده نمایند.

شرایط و ویژگی‌های طرح چیست؟

اعطای تسهیلات در این طرح به پزشکان، وکلا، قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها تا سقف سه میلیارد ریال با ۲ نفر ضامن معتبر امکان پذیر است.

کارکنان و مدیران شرکت‌ها براساس میانگین مانده حساب تا سقف دو میلیارد و پانصد میلیون ریال مشروط به اینکه حقوق آن‌ها توسط بانک ملی ایران پرداخت شود با تضمین بازپرداخت توسط شرکت و یک نفر ضامن معتبر می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

تمامی کارکنان، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که حقوق خود را از طریق شعب بانک ملی دریافت می‌نمایند در صورت سپرده گذاری شخصی مطابق جداول طرح پس از تایید شعبه مورد نظر تا سقف سه میلیارد ریال از تسهیلات فوق میتوانند استفاده کنند.

سایر اقشار جامعه تا سقف دو میلیارد ریال در قبال ارائه وثایق و تضمینات لازم می‌توانند دریافت کنند. به این صورت که تا سقف پانصد میلیون ریال؛ یک نفر کارمند رسمی دولت یا کارمند قراردادی سازمان‌های دولتی یا یک نفر کاسب دارای جواز کسب همچنین از مبلغ پانصد میلیون ریال تا سقف یک میلیارد ریال؛ ۲ نفر ضامن با شرایط فوق و از مبلغ یک میلیارد ریال تا دو میلیارد ریال؛ ۳ نفر ضامن به شرح شرایط فوق لازم است.

سود تسهیلات این طرح چقدر است؟

نرخ سود تسهیلات موضوع این طرح از یک درصد تا ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی از ۱۲ ماه تا ۶۰ ماه می‌باشد.

مزایای استفاده از این طرح چیست؟

شخص وام‌گیرنده می‌تواند امتیاز این طرح را به اقوام درجه یک خود شامل، همسر، فرزند، پدر، مادر، برادر یا خواهر خود واگذار کند.

چنانچه متقاضی پس از یکسال از تاریخ افتتاح حساب موفق به اخذ تسهیلات نشود در صورتی می‌تواند از تسهیلات استفاده نماید که حداقل ۵۰ درصد میانگین مورد نظر در طرح را حفظ کرده کند.

اشخاصی که از بانک دیگر یا محل کار خود تسهیلات دریافت کرده باشند، مجار به استفاده از این تسهیلات از طریق سپرده‌گذاری شخصی نیستند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..