امام جمعه یزد:

مسئولان یزد اولویت‌ها را برای طرح در سفر ریاست جمهوری احصاء کنند

امام جمعه یزد با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان یزد گفت: مسئولان باید اولویت های استان را در این سفر احصاء و با جدیت پیگیری کنند.

به گزارش یزدی نیوز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به ایامی که به نام مبارزه با استکبار نامگذاری شده است، اظهار داشت: سه حادثه بزرگ را در ۱۳ آبان داریم که از حوادث مهم تاریخ انقلاب ماست و در این حوادث هم روحیه استکباری دشمنان، هم مقاومت انقلابیون و هم عنایت خداوند متعال را می‌توان به وضوع دید.

وی با تشریح کاپیتولاسیون عنوان کرد: اولین رویداد ۱۳ آبان، تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه است که به دنبال مقابله با قانون ننگین کاپیتولاسیون اتفاق افتاد و امام که در مورد استقلال و عزت کشور حساس بود، به سخنرانی در قم پرداخت.

ناصری با اشاره به اینکه سخنرانی بسیار تاریخی و ویژه بود و خوب است که برای مردم و مسئولان پخش شود، افزود: امام با شجاعت در مقابل این حرکت سخیف آمریکایی‌ها ایستاد و اجازه نداد عزت مسلمین لگدمال شود.

امام جمعه یزد با اشاره به حادثه دوم که در سال ۵۷ اتفاق افتاد عنوان کرد: این واقعه نیز به دنبال اعتراض دانش آموزان و دانشجویان به استکبار جهانی در دانشگاه ها رخ داد و آن زمان عده زیادی از معترضان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: حادثه سوم ۱۳ آبان نیز مربوط به سال ۵۸ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود و این حادثه دست آمریکا را برای جهانیان رو کرد.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب بیان کرد: دشمن نمی تواند روحیه استکباری خود را کنار بگذارد و نمی تواند پیشرفت و استقلال ایران را ببیند و به هر طریقی است در صدد ضربه زدن به ایران هستند تا جایی که صهیونیست‌ها نیز در روزنامه‌های خود اعلام کرده‌اند که در تلاشند مردم ایران را به کف خیابانها بکشانند.

وی افزود: توصیه امام به مردم و مسئولان در این زمینه این بوده که بزرگترین ساده اندیشی این است که چه در جنگ و چه در صلح گمان کنیم که آمریکا و مستکبران دست از دشمنی خود برداشته‌اند باید برای شکستن امواج فتنه ها و سیل آفت ها به سلاح فولادین صبر و ایمان مسلح شویم.

ناصری عنوان کرد: رهبری نیز در این زمینه به پایداری در برابر استکبار و رعایت عدالت، صبر و اخلاق در جامعه تاکید دارند و این موارد مهم را برای مردم و مسئولان ضروری دانسته‌اند.

خطیب جمعه یزد یادآور شد: اسلام نیز راهکارهایی در این زمینه ارائه داده، نخست اینکه قدرتمند شوید، دیگر اینکه نقاط ضعف خود را برطرف کنید زیرا دشمن از این مسیر وارد می شود.

وی همچنین تاکید کرد: تلاش کنید در زمینه‌های نرم افزاری خود را تقویت کنید و مردم نیز باید در برابر شایعات هوشیار باشند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود در مورد سفر رئیس جمهور به استان یزد نیز بیان کرد: توصیه ما به مسئولان استان یزد این است که مسئله آب را با جدیت در این سفر پیگیر شوند و امیدواریم در این سفر نتایج خوبی در این زمینه داشته باشیم و عنایات رئیس جمهور و قاطعیت ایشان در مورد مسئله آب، این مشکل را برطرف کند.

وی عنوان کرد: مسئله راه نیز برای یزد بسیار حائز اهمیت است زیرا یزد در مرکز واقع شده و روزانه هزاران خودرو از محورهای استان عبور می کنند که علاوه بر بهبود وضعیت راه ها و ایجاد آزادراه‌ها، باید خطوط ریلی یزد نیز تقویت شود.

خطیب جمعه یزد اظهار داشت: مسائل فرهنگی نیز نه تنها در یزد بلکه در سراسر کشور نیاز به تحولات جدی دارد زیرا در این زمینه بسیار عقب افتاده ایم زیرا دشمن دارد معنای فرهنگ را عوض می کند و فرهنگ های غلط را ایجاد و القا می کند و ذائقه ها را تغییر می دهد و در حالی که فرهنگ در جامعه ما به معنای درستی و راستی و اخلاق و خداگرایی است، آنها فرهنگ را به فسق و فجور و گناه تعبیر می کنند.

ناصری عنوان کرد: خانواده در فرهنگ ما مفهوم ویژه ای داشت اما فرهنگ غرب، خانواده را به شکل دیگری تعبیر کرده و زندگی فردی و تنهایی، بی میلی و بی رغبتی به ازدواج و فرزندآوری را ترویج کرده که نگهداری از سگ و سگ گردانی از مصادیق آن است که در یزد هم متاسفانه مشاهده شده است.

وی، تحول در آموزش و پرورش را نیز از موارد مهم دانست و گفت: باید به نحوی به آموزش معلمان و برنامه ریزی در آموزش و پرورش پرداخته شود که مدارس دغدغه دین و اخلاص کودکان ما را داشته باشند.

وی افزود: توجه جدی به دانش بنیان ها و تقویت آنها و به کارگیری دانش آموزان و دانشجویان نخبه و فارغ و التحصیل نیز از دیگر موارد مهم و قابل پیگیری است.

ناصری همچنین بر کادرسازی و تربیت و استفاده از نیروهای کارآمد و انقلابی تاکید کرد و گفت: برای نیروهایی که فرصت کار از آنها گرفته شده نیز به نحوی برنامه ریزی شود که آنها نیز مشغول به کار شوند تا بیکاری به آنها آسیب وارد نکند و زندگی آنها هدر نرود.

وی از حرکت رئیس جمهور برای دادن فرصت یک ساله به وزرا و کابینه دولت نیز قدردانی کرد و گفت: رئیس جمهور برای وزیران فرصت گذاشته اند که اگر انقلابی عمل کرد، به کار خود ادامه می دهد اگر نه باید از کار خداحافظی کند که این اقدام پسندیده ای است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..