۵۰۰ روحانی به مساجد یزد اعزام می‌شوند

۵۰۰ روحانی به مساجد استان یزد اعزام می‌شوند.

به گزارش یزدی نیوز،حجت‌الاسلام علی با اشاره به اعزام ۵۰۰ روحانی به مساجد استان یزد اظهار داشت: این روحانیان بومی و غیر بومی در طول ماه مبارک رمضان در مساجد شهر و اکثر مناطق روستایی استا مستقر می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: روحانیان اعزامی در ماه مبارک رمضان ضمن اقامه نماز جماعت نسبت به پاسخ به سوالات و شبهات، برگزاری جلسات ختم قرآن مجید، بیان احکام و برگزاری مسابقات فرهنگی اقدام می‌کنند.

کارگر با اشاره به اینکه برگزاری طرح تلاوت نور که همه شب بعد از نماز مغرب و عشا با قرائت یک صفه قرآن کریم و ترجمه آن صورت می‌گیرد در ماه رمضان از جایگاه زیادی برخوردار است، تاکید کرد: تمامی فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی در سطح مساجد استان یزد با همکاری هیئت امنا و به ویژه جوانان مومن انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مساجد مهم‌ترین پایگاه‌ اجتماعی مسلمانان است اظهار داشت: باید در مساجد برنامه‌های سازنده، مفید و تربیتی برگزار شود و متولیان این امر توجه لازم را در این زمینه داشته باشند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی یزد با تأکید بر اجرای برنامه‌های قرآنی و احکام در ایام ماه مبارک رمضان در مساجد و اینکه باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب جوانان را بیش از پیش به‌سمت مساجد بکشانیم، گفت: همچنین  برای شب‌های قدر برنامه‌ریزی مناسب در سطح مساجد با برنامه‌های مختلف نیز پیش‌بینی شده است.

کارگر از همکاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی با سازمان تبلیغات در اجرای برنامه‌ها در طول سال و به ویژه ماه مبارک رمضان قدردانی کرد./م۰

تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..