امام جمعه یزد:

استاندار جدید از نیروهای فعال انقلاب استفاده کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به انتصاب استاندار جدید گفت: استاندار جدید از نیروهای فعال انقلاب در پیشبرد امور استفاده کند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با تاکید بر مراقبت نسبت به اعمال و رفتار انسان‌ها اظهار کرد: انسان‌ها باید در قیامت پاسخگوی اعمال و رفتار خود باشند بنابراین باید به گونه ای رفتار کنیم که اعمالمان، سبب هلاکت ما نشود.

وی عنوان کرد: برخی انسان‌ها هم در دنیا زندگی سختی را تجربه می کنند و هم به گونه ای عمل می کنند که اعمالشان در برزخ و آخرت هم برای آنها زندگی بدی را رقم می زند.

* ۳ خصلتی که ایمان مؤمنان را کامل می‌کند.

ناصری با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه کسی که سه خصلت نداشته باشد، ایمانش کامل نیست، بیان کرد: اگر انسانی حلیم و بردبار باشد و در برخورد با مردم و انسان‌ها صبوری کند و جهل و جاهلان را با صبرش، دفع کند، صبرش نشانه ایمان است و اگر این صبوری در انسان نباشد، ایمانش برای او کارگشا نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تقوا را نیز دومین نشانه انسانی دانست که دین او کامل است، ادامه داد: افرادی که قدرت دارند در برابر گناه، مقاومت کنند و صحنه گناه را ترک کند یا گناه را به معصیت و طاعت تبدیل کند، متقی است.

ناصری، سومین خصلت را اخلاق مدارا دانست و گفت: انسان‌های خوب و مؤمن طوری هستند که دیگران از معاشرت با آنها لذت می‌برند زیرا اهل کینه و زخم و زبان نیست و نسبت به مردم رحمت و مودت دارد.

*شهید علی لندی بهترین مرتبه ایثار را در حق همنوعان خود اجرا کرد

امام جمعه یزد در مورد اقدام ایثارگرانه شهید علی لندی نیز بیان کرد: این نوجوان، ایثار و خودگذشتگی را به نمایش گذاشت و بهترین مرتبه ایثار را در حق همنوعان خود اجرا کرد.

وی با اشاره به داستانی از حضرت موسی که از خدا خواست مکان و درجه او را در بهشت به او نشان دهد، افزود: خداوند مرتبه ای بالا را در بهشت به او نشان داد و گفت: این مرتبه افرادی است که در حق دیگران ایثار می کند و موسی پرسید که چرا او را به این جایگاه بزرگ رساندی و خداوند جواب داد به خاطر خلق و خویی که در بین همه مردم به آنها اختصاص دادم و آن ایثار است.

خطیب جمعه یزد عنوان کرد: ترحم به بندگان خدا و ایثار در حق آنها همچنین کسانی که آتشی یا بلایی را از بندگان خدا دفع کند، خداوند متعال آتش غضبش را از او دفع می کند.

ناصری با اشاره به سخنان خود با دانشجویان و بیان مسائلی در مورد «تبیین» اظهار کرد: بسیاری از اتفاقات در کشور ما اتفاق می‌افتد همانند فلسفه انقلاب، فلسفه قیام امام، فلسفه مقابله با آمریکا، فلسفه ایثارگری‌ها و … همه فلسفه‌هایی دارد که تبیین در مورد آنها و روشنگری در مورد آنها بسیار حائز اهمیت است.

*اثرگذاری قیام امام در بزرگان و علمای نجف ظرف ۱۵ سال

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز تبعید امام خمینی(ره) از ترکیه به عراق همچنین هجرت امام از نجف که منتهی به پاریس شد، افزود: این دو حرکت بزرگ بسیار عجیب و پر رمز و راز است. ترکیه تحت فشار شاه ایران بود و ناچار شد عذر امام را از ترکیه بخواهد از سوی دیگر اجازه بازگشت امام به ایران را نیز نمی‌دادند بنابراین تصمیم بر هجرت به نجف گرفته شد که آن زمان پایگاه حوزه های علمیه بود.

وی با اشاره به اینکه اجازه نداده بودند آنجا انقلاب رسوخ کند و تقریبا خیال طاغوتی‌ها راحت بود که امام نمی تواند در آنجا فعالیت جدی انجام دهد، یادآور شد: اما آمدن امام خمینی(ره) به نجف، مرحله دوم شکل گیری انقلاب اسلامی ایران بود.

ناصری ادامه داد: امام خمینی(ره) با عظمت، نیت پاک و خلوصی که داشت، به نحوی برنامه ریزی و رفتار کرد که ظرف ۱۵ سال تمام علمای نجف را معتقد به انقلاب کرد و همه اعتقاد پیدا کردند که انقلاب ایران مادی نیست و امام نیز یک مرد الهی و یک مرد اعلم است که خدا به او ماموریت داده تا کار بزرگی را انجام دهد و مقدمات ظهور منجی را فراهم کند.

وی با اشاره به آزار و

اذیت‌هایی که به امام در ایام هجرت و تبعید شد، افزود: آنها حتی گاهی یاران و خانواده امام را به منزل ایشان راه نمی‌دادند و این آزارها در نهایت منجر به تصمیم امام راحل برای هجرت شد.
*اراده فولادین امام در مسیر مبارزه و انقلاب

ناصری با اشاره به سختی‌هایی که امام و یارانشان برای سفر به کشورهای مدنظرشان مواجه شدند، افزود: با این وجود امام در مسیر مبارزه مصمم بود و هیچ مشکلی نتوانست مانع راه امام برای ادامه مبارزه علیه طاغوت باشد.

وی یادآور شد: شرایط در پاریس به نحوی پیش رفت که روزی ۳۰ خبرنگار در نوفل لوشاتو حضور داشتند و شرایط برای قیام و مبارزه و معرفی انقلاب به جهانیان به یاری خداوند متعال فراهم شد.این هجرت ها برکات بزرگی برای جهان اسلام و جهان بشریت داشت و همه اینها در راستای فریاد هیهات منه الذلت امام حسین(ع) اتفاق افتاد.

*استاندار جدید یزد در رونق صنعت و اشتغال اهتمام جدی داشته باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معرفی استاندار جدید یزد گفت: امیدواریم کارهای عقب مانده انجام شود و کارهای بزرگ آغاز شود و به حاشیه نپردازند و در رونق صنعت و اشتغال و رسیدگی به مشکلات مردم و استان اهتمام داشته باشند.

ناصری تاکید کرد: از نیروهای خوب و وفادار به انقلاب نیز استفاده کنند و این نکته مهم را مدنظر داشته باشیم که همه ما در مقابل شهدا، زحمات امام راحل و مبارزان انقلاب مسئولیم بنابراین همه باید برای رضای خدا کار کنیم و برای خدمت به دین، مردم و کسب رضایت خدا فعال باشیم.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..