امام جمعه مهریز:

زیارت اربعین برای جاماندگان از پیاده‌روی اربعین باشکوه برگزار شود

امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه زیارت اربعین از مهمترین نشانه‌های شیعیان است، گفت: زیارت اربعین باید برای جاماندگان از پیاده روی اربعین، باشکوه برگزار شود.

به گزارش یزدی نیوز، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های این هفته نمازجمعه مهریز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و نام و خاطره امام و شهدا اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه ارزشمندی است که باید به عنوان یک فرهنگ در کشور پابرجا بماند و یادگاران هشت سال دفاع مقدس باید مسائل جنگ را برای نسل جدید بیان کنند که فلسفه وجودی جبهه و شهادت تحریف نشود.

وی بیان کرد: منطق مقاومت در هشت سال دفاع مقدس، مبتنی بر حکمت و عقلانیت است که اگر این مسئله بر جامعه حاکم شود، به طور قطع پیروز خواهیم شد.

محی الدینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید عنوان کرد: طی دو سال گذشته که دانش آموزان نتوانستند در مدارس حضور داشته باشند، آسیب‌های جدی در زمینه یادگیری، تعلم و تربیت به آنها وارد شده است.

وی گفت: والدین باید در خانه اول دانش آموزان، زمینه آموزش را فراهم کنند و آنها را آماده شروع سال تحصیلی جدید مبتنی بر قوانین و مقررات حاکم کنند و اکنون که به علت شیوع ویروس کرونا، سال تحصیلی متفاوتی در پیش است، نباید دوگانگی بین والدین و متولیان مدارس به وجود آید.

محی الدینی به مسئولان و معلمان توصیه کرد: ارزش‌ها دینی، مذهبی و معنویت دانش آموزان را در کنار علم آموزی، تقویت کنند.

امام جمعه مهریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت تزریق واکسن کرونا بیان کرد: تزریق واکسن امری است که به سلامت جامعه مربوط می شود و کسانی که با تبلیغات سوء باعث کاهش این استقبال می شوند، مسئول هستند.

محی الدینی در بخش دیگری از سخنان خود ب اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: روز اربعین سرآغاز حرکتی پربرکت است که در طول قرن‌های متمادی، هر سال باشکوه‌تر و پرجاذبه‌تر از قبل برگزار می‌شود.

وی گفت: مراسم عزاداری اربعین باید به بهترین نحو ممکن برای افرادی که از این پیاده روی بزرگ جا مانده‌اند، برگزار شود

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..