تکمیل طرح ملی راه یزد ـ طبس در انتظار افزایش بودجه

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد: تکمیل طرح ملی راه یزد ـ طبس به افزایش بودجه و عزم وزارت راه و شهرسازی نیاز دارد.

به گزارش یزدی نیوز محمدصالح جوکار  گفت: محور مواصلاتی یزد ـ طبس از محور‌های مهم حمل و نقل مسافر و بار به شمار می‌آید چرا که هم معادن بزرگی در مسیر قرار دارد و هم مسافران و زائران زیادی از استان‌های یزد، فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان از این محور به مشهد عزیمت می‌کنند.

وی افزود: این محور با وجود اینکه از شریان‌های حیاتی به شمار می‌آید، اما به دلیل یک بانده بودن با مشکلات فراوانی مواجه است.

نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی مجری طرح ملی راه یزد ـ طبس را یکی از شرکت‌های وابسته به وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و اظهار داشت: طول این محور ۳۶۰کیلومتر است که ۲۰۵کیلومتر از آن در حوزه راه استان یزد و ۱۵۵کیلومتر هم در حوزه راه خراسان جنوبی قرار دارد.

جوکار ادامه داد: ۲۴کیلومتر از محور به صورت بزرگراه به بهره برداری رسیده و هم اکنون استفاده می‌شود.

همچنین ۶۶کیلومتر از محور هم پیشرفت ۲۰درصدی داشته است.

وی با اشاره به اختصاص ۳۰میلیارد تومان برای تکمیل این طرح گفت: این مبلغ به هیچ وجه نمی‌تواند پاسخگوی چنین طرحی باشد و امیدواریم در بودجه سال ۱۴۰۱ این مبلغ افزایش یافته و وزارت راه و شهرسازی نیز به این مساله توجه کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد تصریح کرد: با توجه به پرتردد بودن این محور و احتمال رخ دادن تصادفات دیگر، هم در کمیسیون تلفیق به دنبال افزایش بودجه آن خواهیم بود و هم نامه‌ای مشترک توسط نمایندگان استان یزد و خراسان جنوبی نوشته شده تا بودجه اختصاص یافته با افزایش مواجه شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

 

بخش نظردهی بسته شده است..