اجرای نمایشنامه «خندنده» در یزد

نمایشنامه «خندنده» از سوی دانشجو معلمان هنرمند دانشگاه فرهنگیان استان یزد اجرا شد

به گزارش یزدی نیوز نمایشنامه «خندنده» نوشته محمد پارسایی‌خواه به صورت نمایشنامه‌خوانی توسط دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان یزد تمرین و اجرا شد.

 

این نمایش برای شرکت در جشنواره فرهنگی قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان به سرپرستی محمدعلی غنی زارچ و همچنین سیدمرتضی فخر موسوی و محمد پارسایی‌خواه از مشاوران برنامه به همراه هشت نفر از دانشجویان آماده شده است.

 

دهستانی، کارگردان خندنده گفت: این نمایش دور از حال این روز‌های ما نیست. مدرسه همیشه نمودی از جامعه ما است و تا زمانی که مدارس کشور تک بعدی به مسئله تربیت فرزندانمان نگاه کنند، شرایط جامعه در اوج خنده خواهد ماند. در این نمایش سعی شده است در عین اشاره به نبوغ فرزندان، انتقادی از مسئولان تربیتی نیز داشته باشیم.

 

پارسایی‌خواه، نویسنده این نمایشنامه نیز که سابقه همکاری با دانشجویان فرهنگیان را دارد، اظهار داشت: امیدوارم اپیدمی تئاتر، کل دانشگاه فرهنگیان کشور را فرا گیرد.

 

در این نمایش امیر عباس‌خانی مسئول امور فنی و طراح، محمدرضا زارع در نقش‌های معلم هنر و معلم نگارش، محمد حریری معلم ریاضی و توضیح‌خوان، محمد امین لجه در نقش‌های معاون و دانش‌آموز، احسان رضوانیان معلم زبان، مسعود حبوباتی در نقش دانش‌آموز خنجری، امیرحسین دهستانی در نقش مدیر مدرسه و ابوالفضل دهقان منشادی نقش‌خوان معلم علوم بودند. صدابرداری و ضبط این برنامه توسط سیدعلیرضا طباطبایی، معلم سال اولی انجام شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..