واکسیناسیون در یزد به ۳۵ ساله‌ها رسید

رئیس مرکز بهداشت استان یزد: گروه سنی ۳۸ سال به بالا در شهر یزد و گروه سنی ۳۵ سال به بالا در مناطق روستایی شهر یزد برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

به گزارش یزدی نیوز دکتر دهقانی گفت: گروه سنی ۳۸ سال به بالا (متولدین ۱۳۶۲ و ما قبل) در شهر یزد و گروه سنی ۳۵ سال به بالا (متولدین ۱۳۶۵ و ما قبل) در مناطق روستایی شهر یزد می‌توانند جهت دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی افزود: در سایر شهرستان‌ها در مناطق شهری، متولدین ۱۳۶۵ و ماقبل و در مناطق روستایی در شهرستان‌ها متولدین ۱۳۷۰ و ماقبل مشمول واکسیناسیون می‌باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا در استان از مرز نیم میلیون دوز گذشت اظهار داشت: تاکنون ۵۱۰ هزار و۵۳۳ دوز واکسن در استان یزد به گروه‌های هدف تزریق شده است.

وی ادامه داد: به واجدین شرایط بالای ۱۸ سال، ۳۳۲ هزار و ۵۰۵ دوز واکسن در نوبت اول و ۱۷۸ هزار و ۲۸ دوز واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

رئیس مرکز بهداشت استان یزد گفت: تاکنون ۴۱ درصد واجدین شرایط نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در برابر کرونا واکسینه شده اند.

دکتر دهقانی با اشاره به واکسینه شدن ۵۹ درصد جمعیت بالای ۴۰ سال افزود: تاکنون ۲۴۶ هزار و ۶۵۴ نفر در این گروه سنی نوبت اول واکسن را دریافت کرده اند.

وی با انتقاد از مراجعه نکردن ۵۹ درصد واجدین شرایط جهت دریافت واکسن، تأثیر واکسن را در کاهش مرگ و میر را بسیار مؤثر دانست و گفت: نباید گروه‌های مختلف جامعه از زدن واکسن دلهره و یا واهمه‌ای داشته باشند بلکه شایسته است از هر نوع واکسن که امکان تزریق آن وجود داشت برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا استفاده کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: البته بعد از زدن واکسن باید به شرایط زندگی با کرونا عادت کنیم و همچنان با زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی کننده مراقب سلامتی خود باشیم.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..