اعلام آمادگی هلال احمر برای همکاری با دانشگاه آزاد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد: هلال احمر استان یزد در کنار دانشگاه آزاد برای خدمت‌رسانی و خدمتگزاری به مردم و دانشجویان آمادگی کامل دارد.

به گزارش یزدی نیوز، محسن حرازی زاده یزدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد به همراه مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حراست و معاون امور جوانان با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی یزد با دکتر دهقانی اشکذری سرپرست این دانشگاه دیدار کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان، عنوان کرد: هلال احمر استان یزد در کنار دانشگاه آزاد برای خدمت‌رسانی و خدمتگزاری به مردم و دانشجویان و اعضا کانون دانشجویی هلال احمر آمادگی کامل دارد.

دکتر حرازی زاده ضمن معرفی فعالیت‌های جمعیت هلال احمر استان و همچنین فعالیت‌های انجام شده در طی سال‌های اخیر توسط کانون دانشجویی هلال احمر، گفت: کانون دانشجویی هلال احمر نهادی غیر سیاسی و غیر دولتی است که در جهت تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها، کوشش برای برقراری دوستی، تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و همچنین حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها در قالب ضوابط اساسنامه به منظور تحقق اهداف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و دانشگاه‌ها در موسسات آموزش عالی کشور تشکیل می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن تشکر از دبیران و اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد یزد افزود: خوشبختانه فعالیت کانون هلال احمر در این دانشگاه بازخورد مناسبی درسطح دانشگاه داشته است که کانون‌های فعال و درخشنده‌ای در دانشگاه آزاد در گذشته و همچنین در حال حاضر داریم.

دکتر حرازی زاده بیان داشت: یکی از ماموریت‌های مهم جمعیت هلال احمر آموزش همگانی و آماده سازی جامعه برای مقابله با حوادث احتمالی است.

وی با بیان اینکه باید گستره آموزش‌ها را افزایش دهیم، تصریح کرد: درصدد افزایش کیفیت آموزش و بهره مندی از ظرفیت دانشگاه‌ها هستیم.

در ادامه دکتر دهقانی اشکذری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات هلال احمر استان یزد اظهار کرد: مجموعه هلال احمر توفیق بزرگی در پیش دارد و دانشگاه آزاد همواره همراه این نهاد مردمی خواهد بود.

وی جمعیت هلال احمر را یکی از سازمان‌های بسیار مهم با پشتوانه نیرو‌های مردمی در سطح کشور و نیز در جامعه بین الملل عنوان کرد و گفت: ما خواستارهمکاری‌های بیشتر در بحث آموزش در جامعه، استفاده از ظرفیت‌های متقابل، برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه و برگزاری مانور‌های امدادی در دانشگاه هستیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یزد اظهار داشت: مهمترین کانونی که می‌تواند در زمینه‌های بشردوستی فعالیت کند کانون‌های جمعیت هلال احمر می‌باشد و دانشگاه آزاد اسلامی یزد آمادگی کامل خود را در فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف هلال احمر، اردو‌های جهادی و. اعلام می‌کند.

وی، افزود: اگر هلال احمر بتواند یک تقویم سالانه از فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را ارائه دهد قطعا می‌توانیم بر اساس آن برنامه ریزی‌های لازم را انجام و معاونت دانشجویی در این زمینه تماما همکاری خواهد کرد تا از کار‌های موازی کاری جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه کانون‌ها باید فعالیت‌های برون سازمانی نیز داشته باشند گفت: فکر آمایشی، کار جمعی و همکاری به ارتقای و تقویت نقاط مشترک می‌انجامد، و در برخی حوزه‌ها که می‌توانند منافع مشترکی داشته باشند و همچنین ماموریت‌های مشترک باید با همکاری و همفکری هم، برنامه‌های مناسب و موثری تدوین کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یزد جایگاه هلال احمر در حوزه‌های مختلف مخصوصاً با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا را مهم دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یزد دارای توانمندی‌های کم نظیر بیشماری می‌باشد و در ایام شیوع بیماری کووید ۱۹، تلاش زیادی برای کمک به سایر سازمان‌ها و مهار این بیماری کرده است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..