آغاز عملیات اجرایی طرح تولید آهن اسفنجی در هفته دولت

مدیرعامل شرکت نوظهور بافق: با راه اندازی طرح دو میلیون تنی آهن اسفنجی در بافق، پنج درصد به ظرفیت تولید آهن اسفنجی کشور افزوده می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز، قمیشی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تاخیر ۶ ماهه در آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: تاخیر ۶ ماهه سبب شده تا ۴۱۳ میلیارد تومان ضرر ببینیم، اما امیدواریم روند اجرای این طرح در هفته دولت آغاز شود.

وی افزود: اجرای این طرح با وحدت و اتحاد همگانی از هفته آینده آغاز شده و تا ۳۲ ماه دیگر در صحنه تولید صنعتی و تولید فرآوری نقش آفرینی می کند.

 

مدیر عامل شرکت نوظهور بافق ادامه داد: طرح تولید آهن اسفنجی با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد تومانی انجام می‌شود و با راه اندازی این کارخانه حدود پنج درصد به ظرفیت تولید آهن اسفنجی کشور افزوده خواهد شد.

قمیشی ایجاد اشتغال برای جوانان را هم از دیگر مزایای این طرح اعلام کرد و گفت: اولویت اشتغال در این کارخانه با نیروی بومی است و در این طرح حدود ۷۰۰ نفر نیروی تکنسین فنی مشغول به کار می‌شوند.

تشریح فعالیت‌های شرکت نوظهور، تبیین کارشناسی‌های صورت گرفته برای کنترل آلایندگی و افزایش مطالبه گری رسانه‌ها برای آغاز هرچه زودتر طرح، از دیگر مواردی بود که قمیشی در این نشست به آن اشاره کرد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..