مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد:

شب شعر «مباهله» در یزد برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری شب شعر مباهله با حضور شعرای آیینی و مداحان اهل بیت(ع) در یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز حجت الاسلام علیرضا نجیمی،در نشستی خبری که در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، با اشاره به اهمیت واقعه غدیر اظهار داشت: واقعه غدیر در واقع منحصر به ۱۸ ذی الحجه نیست بلکه سه روز به طول انجامید و شاید فلسفه بسیاری از سنت‌های حسنه نظیر اطعام غدیر و … نیز به سه روز ۱۸ تا ۲۰ ذی الحجه بر می گردد.

وی با اشاره به اهمیت بزرگداشت این عید بزرگ شیعیان عنوان کرد: به دلیل شیوع کرونا، اغلب برنامه های عید غدیر به ویژه برنامه های مرتبط با تبیین فرهنگ غدیر، مجازی شده و در همین راستا برنامه های زنده در فضای مجازی با حضور اساتید مطرح کشوری در راستای بصیرت افزایی در مورد واقعه غدیر برگزار می شود.

نجیمی با بیان اینکه در سالهای آینده این جشن ها به شکل گسترده و باشکوه برگزار می شود، اظهار داشت: برنامه های ویژه ای برای غدیر تا مباهله برای امسال تدارک دیده شده بود که به دلیل شیوع کرونا، بخش قابل توجهی از این برنامه ها به سالهای آینده موکول شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری شب شعر مباهله خبر داد و گفت: این مراسم با حضور شعرای آیینی و مداحان اهل بیت (ع) برگزار می شود و یکی از اهداف برگزاری این مراسم، ایجاد محتوا برای مداحان است.

وی در مورد فضاسازی شهری نیز عنوان کرد: تا ۲۵ ذی الحجه فضاسازی شهری متناسب با ایام غدیر و عید مباهله است و از آن پس، فضای شهر به سمت استقبال از محرم می رود.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..