مدیرکل پشتیبانی امور دام استان یزد:

دام مازاد عشایر استان یزد خریداری می‌شود

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان یزد از آغاز طرح خرید دام مازاد عشایر استان خبر داد و گفت: دام‌های مازاد قابل کشتار در قالب این طرح خریداری می شود.

نادر سلیم  با بیان اینکه عشایر بخش مولد و زحمتکش جامعه هستند که تحت تاثیر خشکسالی با مشکلات جدی در زمینه نگهداری از دام‌های خود مواجه شده‌اند.

وی عنوان کرد: در راستای حمایت از عشایر در این شرایط خشکسالی و بر اساس مجوز صادر شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، طرح خرید دام مازاد و قابل کشتار عشایر تحت عنوان طرح خشکسالی آغاز شد.

سلیم بیان کرد: در قالب اجرای این طرح، هماهنگی لازم با سایر ادارات و دستگاه‌های مرتبط و تشکیل و استقرار اکیپ‌های فنی و بهداشتی در مناطق عشایری و کشتارگاه‌ها انجام شده و دام‌های مازاد قابل کشتار خریدار و به کشتارگاه‌ها حمل می‌شود و بر اساس نظر کارگروه تنظیم بازار استان یا به صورت لاشه گرم به بازار عرضه می شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان یزد ادامه داد: بخشی از این لاشه‌ها نیز بسته بندی، انجماد و ذخیره سازی خواهد شد.

سلیم با بیان اینکه استان یزد به عنوان معین استانهای همجوار در اجرای این طرح انتخاب شده است، افزود: اولین مجموعه دام زنده با حجم ۲۵۰ راس دام مازاد عشایر استان خراسان جنوبی در سوم مرداد ماه جاری در محل کشارگاه تحویل شد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای اجرای طرح پرورش و پرواربندی امانی خبر داد و گفت: در صورت وجود متقاضی، نسبت به عقد قرارداد در این زمینه اقدام خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..