افتتاح خانه کوچک توانبخشی یاسر در اردکان

خانه کوچک توانبخشی یاسر ویژه افراد دارای اختلال هوشی و رشدی در اردکان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش یزدی نیوز، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان یزد در آیین افتتاح مرکز توانبخشی یاسر با بیان اینکه این مراکز در زمره خانه‌های کوچک حمایتی توانبخشی قرار دارد، گفت: رویکرد قبلی سازمان بهزیستی کشور در زمینه ایجاد مراکز بزرگ نگهداری از معلولان به خاطر مشکلاتی که وجود داشت کنار گذاشته شد.

مسعود نشان افزود: این رویکرد در سال‌های اخیر به سمت تأسیس خانه‌های کوچک حمایتی توانبخشی با ظرفیت حداکثر ١٠ نفر از افرادی که شرایط نگهداری آن‌ها در منزل وجود ندارد، تغییر کرده است.

 

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی تصریح کرد: این خانه‌های کوچک بر اساس معلولیت‌های مختلف، شدّت و نوع معلولیّت تأسیس می‌شود و نگهداری افراد کمتری در این اماکن سبب می‌شود که محیط این خانه‌ها آرامش بیشتری داشته باشد و خدمات تخصصی و با کیفیت تری به آن‌ها ارائه شود.

 

وی اظهار داشت: در راستای توسعه خانه‌های کوچک حمایتی توانبخشی و تشویق افراد برای ایجاد این مراکز، یارانه‌ای به مؤسسان این مراکز تخصیص داده شده و خوشبختانه امسال یارانه مقیمان این خانه‌های کوچک با رشد دو برابری به سه میلیون تومان افزایش یافته است.

 

گفتنی است خانه کوچک توانبخشی یاسر ویژه افراد دارای اختلال هوشی و رشدی وابسته به مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (س) اردکان در ساختمانی به مساحت ١٢٠ متر مربع و با هزینه‌ای بالغ بر ٧٠٠ میلیون با ظرفیت ١٠ نفر به بهره برداری رسید.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..