شاخص برخورداری آب شهری در یزد به ۹۹.۸ درصد رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد: شاخص برخورداری استان یزد به لحاظ آب شهری ۹۹.۸ است که نشان از تلاش‌هایی صورت گرفته در استان است.

به گزارش یزدی نیوز، اصغر ریاضتی در آیین بهره برداری از پروژه آبرسانی به ۲۰ روستای شهرستان بافق با اشاره به اینکه وضعیت آبرسانی در استان یزد به صورت روزانه پایش می‌شود، اظهار داشت: همکاران ما به طور روزانه با توجه به شرایط موجود، وضعیت آب را پایش و بررسی می‌کنند تا در صورت وجود مشکل به سرعت موضوع برطرف شود.

وی افزود: با توجه به نشست‌های مکرری که در زمینه تامین آب و آبرسانی در نقاط مختلف صورت گرفته، تلاش شده که امسال با کمترین مشکل و بحرانی از این وضعیت عبور کنیم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد خاطرنشان کرد: امروز پروژه‌هایی که به دست وزیر محترم در استان یزد افتتاح می‌شود، در جهت ایمن سازی و کمک به پایداری آب در بخش شهری است و در بخش روستایی هم با افتتاح پروژه آبرسانی به ۷۰ روستای استان یزد، در مجموع شاخص کلی ما از ۶۳ درصد بهره مندی به ۶۸ درصد می‌رسد.

 

ریاضتی ادامه داد: همین الان ما در حال اجرای آبرسانی و تامین آب ۴۰۰ روستا در سطح استان هستیم و تا اواخر شهریور با افزایش ۳۰ روستای دیگر به این تعداد؛ شاخص ۶۸ درصد استان به ۷۱ درصد می‌رسد.

 

وی با تاکید بر اینکه شرکت آب و فاضلاب استان با تمام توان برای رسیدن به شاخص‌های کشوری در حوزه آبرسانی روستایی در حال حرکت است، گفت: در بخش فاضلاب شرایط به گونه‌ای بوده که شاخص برخورداری جمعیت شهری استان یزد در حال حاضر ۲۷ درصد است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد افزود: با افتتاح تصفیه خانه بافق به دست وزیر محترم، امروز این شاخص در شهرستان بافق به ۷۵ درصد و در کل استان یزد به ۳۲ درصد می‌رسد.

 

ریاضتی خاطرنشان ساخت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، دو تصفیه خانه با پیشرفت بالای ۸۵ درصد داریم که تا دو ماه آینده این دو مورد هم به بهره برداری می‌رسد و شاخص ما با افزایش ۱۱ درصدی به عدد ۴۳ درصد در کل استان می‌رسد.

 

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم با افتتاح پروژه‌های فاضلاب در استان یزد، شاخص یزد را به میانگین کشوری که نزدیک به ۵۵ درصد است برسانیم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد خاطرنشان کرد: امروز خوشبختانه آب رسانی به تمام روستا‌های شهرستان بافق به مرحله نهایی می‌رسد و تنها دو روستای دیگر باقی می‌ماند که عملیات آبرسانی آن‌ها هم درحال انجام است و به این صورت با افتتاح پروژه آب رسانی به ۲۰ روستای این شهرستان، تمام روستا‌های بافق به آب دسترسی پیدا می‌کنند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..