وزیر نیرو:

یزدی‌ها نگران تامین آب شرب و صنعت نباشند

وزیر نیرو گفت: مجوزهای لازم برای تامین آب شرب و صنعت یزد و کرمان صادر شده و یزدی‌ها نگران این موضوع نباشند.

به گزارش یزدی نیوز، رضا اردکانیان، در مراسم بهره برداری از ۱۵ طرح حوزه آب و برق استان یزد در سالن شهید عباسپور برق منطقه ای یزد با اشاره به هفته یازدهم پویش هر هفته الف ب ایران اظهار داشت: به مدد تلاش و همت همه دست اندرکاران و پیگیری ها و دلسوزی های استاندار امروز ۶۷۵ میلیارد تومان پروژه افتتاح شد و کلنگ اجرای بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه نیز به زمین زده شد.

وی افزود: یکی از این پروژه ها رینگ آبرسانی یزد بود که کنلگ آغاز عملیات این پروژه مهم هم به زمین زده شد که امیدواریم ظرف سه سال به شرط تامین منابع مالی پیش بینی شده، در مدار بهره برداری قرار گیرد.

اردکانیان عنوان کرد: در طول تاریخ استان یزد و بی آبی همزاد بوده اند و تجربه این قرن‌ها سازگاری با کم آبی، قناعت و صرفه جویی است که مردم یزد به آن شهرت دارند.

وزیر نیرو ادامه داد: برای تامین آب شرب و صنعت برای یزد پیش بینی هایی انجام شده و اصلاً جای نگرانی نیست و با تدارکاتی که توسط دولت دیده شده، هم یزد و هم کرمان مجوزهای لازم را گرفته اند و با تدارک منابع مالی با ترتیب خاص، امور به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی با بیان اینکه مکتوب و مصوب کردن این تصمیم‌ها کار ساده ای اما اجرای آن مهم است، عنوان کرد: مهم این است که این تصمیم ها اجرایی و پایدار باشد که این دغدغه رفع شده و خوشحالم که نماینده یزد پیگیر مسئله آب است.

اردکانیان از نماینده مردم یزد در مجلس دعوت کرد تا با حضور در وزارت نیرو، اطلاعات تفضیلی برای پیگیری کردن موضوع خط انتقال آب را دریافت کند.

وزیر نیرو ادامه داد: زیرساخت آب و برق برای سرمایه گذاران در استان یزد فراهم است و یزد آماده پذیرش سرمایه گذاری در زمینه انرژی است و آنچه که سهم دولت است، در این مسیر روشن و تعریف شده است.

اردکانیان ادامه داد: امیدواریم موضوع شیرین سازی آب دریا نیز دنبال شود و استاندار یزد هم زمان را در این زمینه از دست ندهد چون بستر شیرین سازی آب برای یزد فراهم است و اگر به هر دلیلی شرایط اعتباری فراهم نبود، از ظرفیت سرمایه گذاران استفاده شود و از نظر زیست محیطی نیز مانعی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه روند تکمیل به موقع طرحهای حوزه آب و برق به طور عمده به دلیل کمبود اعتبار، با مانع روبرو است، در بودجه ۱۴۰۰ شرایط به مراتب از سالهای قبل فراهم است و در تبصره ۱۵ نمایندگان مجلس منابعی را پیش بینی کرده اند.

اردکانیان یادآور شد: شبکه برق ۱۰ هزار روستای کشور بهسازی خواهد شد و روستاییان مشکلی در زمینه برق ندارند ضمن اینکه ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی قابل حمل در اختیار عشایر کوچ رو قرار می گیرد.

وی ادامه داد: یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری ور وستایی سبب شد که با تجمیع منابع مالی و نیروی انسانی بتوانیم طرح های آب و فاضلاب را پیگیری کنیم و به زودی به نقطه روشنی خواهیم رسید و در فرصت باقیمانده از فعالیت دولت، موضوع را توسط نمایندگان دنبال می کنیم.

اردکانیان عنوان کرد: مهمتر از منابع مالی در اجرای طرح ها، منابع انسانی است و خوشبختانه استان یزد از مدیران شایسته ای برخوردار است البته فضای همکارانه و همبستگی که وجود دارد در روند کار استان اثرگذار است و یزد را به استانی مثال زدنی تبدیل کرده است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..