آغاز ماراتن تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها از ۲۰ خرداد/ اعلام اسامی نامزدها به منزله آغاز فعالیت تبلیغاتی آن ها نیست

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد گفت: فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا هشت روز قبل از روز اخذ رأی آغاز شده و تا 24 ساعت قبل از روز اخذ رأی ادامه دارد.

علی صالحی، مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه فعالیت تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراها هشت روز قبل از روز اخذ رای آغاز می شود، گفت: بر این اساس نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از پنجشنبه هفته جاری تا روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه؛ به مدت یک هفته فرصت تبلیغات دارند.
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل تبلیغات انتخابات از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و طرفداران آن ها، خاطرنشان کرد: براساس قانون استفاده از هر گونه آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه‌ای، مقوایی، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از ۷۰ ×۱۰۰ سانتی متر ممنوع است.
صالحی ادامه داد: درج هرگونه اطلاعات در خصوص درجات تحصیلی و سوابق خدمات و فعالیت های نامزدها در آثار تبلیغاتی آن ها باید مستند به مدارک باشد، تا درصورت لزوم مدارک و مستندات در اختیار هیات اجرایی قرار گیرد.
مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه جهت تشکیل ستاد تبلیغات، محل ستاد و نام مسئول آن باید به صورت کتبی از سوی نامزد انتخاباتی به هیات اجرایی اعلام شود، تصریح کرد: نامزدهای شوراهای اسلامی می توانند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغات انتخابات جهت ساماندهی فعالیت های تبلیغاتی خود و طرفدارانشان دایر نمایند.
وی ادامه داد: دایر نمودن بیش از یک ستاد تبلیغاتی در روستاها توسط داوطلبین و طرفداران آن ها ممنوع است.
صالحی اعلام نظر شخصیت ها در تایید نامزدها انتخاباتی و بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن ها را مجاز دانست و گفت: به طور کلی انتشار اعلام نظر شخصیت ها (بدون ذکر عنوان و مسئولیت آن ها)، مجامع، احزاب و گروه های مجاز، در تایید نامزد انتخاباتی با ارائه مستند و مدرک کتبی و امضا شده مربوط به تایید و حمایت آن ها از نامزد انتخاباتی بلامانع است.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان یزد خاطرنشان کرد: مجامع و گروه های هر حوزه انتخابیه می توانند حمایت خود را از نامزد مورد نظر کتبا به وی اعلام و نامزد مزبور می تواند حمایت اقشار و گروه های مختلف را در ذیل دو نوع پوستر مجاز و زندگی نامه منتشر نماید.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: در راستای جلوگیری از هتک حرمت مقدسات، شایسته است نامزدها جهت تبلیغات از اسماء جلاله، آیات قرآنی و ادعیه در طراحی و تبلیغات مجاز پوسترها و تراکت هایی که در معابر یا مراسم توزیع می گردد استفاده نکنند، زیرا ممکن است اسامی مذکور در معابر و در زیر پا قرار گیرد.
صالحی با بیان اینکه تبلیغات زود هنگام نامزدها و طرفداران آن ها در فضای مجازی نیز خلاف قانون است، خاطرنشان کرد: استفاده از فضای مجازی و لوح های فشرده با رعایت اخلاق انتخاباتی و نیز قانون نحوه فعالیت در فضای مجازی بلا مانع است.

منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..