امام جمعه یزد:

احداث خط ریلی از استان‌های مختلف به نجف و کربلا پیگیری شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، خواستار پیگیری جدی از سوی دولت و ستاد عتبات عالیات برای احداث خط ریلی از استان‌های مختلف از جمله یزد به نجف و کربلا شد.

به گزارش یزدی نیوز، آیت‌الله محمدرضا ناصری،  در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد اظهار داشت: ضروری است که نسل‌های آینده ما امکان آشنایی و زیارت اهل بیت (ع) را داشته باشند زیرا اساس دین و انقلاب ما نیز آشنایی با سیره اهل بیت (ع) است.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی به ویژه استان یزد، علاقمند به اهل بیت (ع) هستند، افزود: حتی کسانی که وضعیت مالی مناسبی ندارند، علاقمند به انجام کاری برای زوار امام حسین (ع) و سایر ائمه (ع) هستند.

ناصری تاکید کرد: عشق اهل بیت (ع) باید در قلب جوانان ما نهادینه شود زیرا این محبت، عشق به خدا را به دنبال خواهد داشت و مسیر کمال را به آنها نشان می‌دهد.

امام جمعه یزد با اشاره به مشارکت خوب ارادتمندان به اهل بیت (ع) در امر بازسازی عتبات عالیات عنوان کرد: امروز به عنوان یک وظیفه و تکلیف لازم است در زمینه بازسازی عتبات عالیات مشارکت کنیم.

وی با اشاره به لزوم مشارکت خیران برای احداث صحن‌های مختلف در کربلا، نجف، سامرا و کاظمین ادامه داد: شایسته است که هیئت‌های مذهبی نیز به میدان بیایند و در این زمینه مشارکت کنند.

ناصری از اعضای ستاد عتبات عالیات استان یزد نیز خواست: برای اقداماتی که لازم است انجام شود، برنامه داشته باشند و مخاطبان برنامه‌های خود را شناسایی کرده و از نمایندگان آنها در نشست‌های ستاد عتبات عالیات دعوت کنند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید رفاه و آسایش زائران عتبات عالیات را مدنظر قرار دهیم، افزود: حمل و نقل یکی از مشکلاتی است که زائران حرم حضرت علی (ع) و حضرت امام حسین (ع) با آن مواجه هستند.

وی، طولانی بودن راه، حوادث و خطرات احتمالی، کمبود اتوبوس در مواقع خاص به ویژه در سفر اربعین را از مشکلات حمل و نقل زمینی برشمرد و خواستار راه اندازی راه آهن از استانهای مختلف کشور از جمله یزد به کربلا و نجف شد.

ناصری از ستاد بازسازی عتبات عالیات استان‌ها و استانداران خواست تا این موضوع را هم در ایران و هم در کشور عراق پیگیری کنند تا با راه‌اندازی خطوط ریلی، بزرگترین خدمت را به زائران عتبات عالیات عراق ارائه دهند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..