به منظور پوشش بیمه‌ای حاشیه‌نشین‌ها؛

بیمه روستاییان و سازمان فرهنگی شهرداری یزد تفاهمنامه امضا کردند

صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد در راستای آگاهی بخشی به مردم تفاهمنامه فرهنگی امضا کردند.

به گزارش یزدی نیوز، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، در مراسم امضای این تفاهمنامه اظهار داشت: ۵۸ درصد از جمعیت استان در شهر یزد سکونت دارند که تعداد زیادی از این افراد در حاشیه شهر زندگی می‌کنند و فاقد بیمه هستند.

حسن ابراهیمی عنوان کرد: در صدد استفاده از ظرفیت سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و مشاوره به افراد فاقد بیمه هستیم.

ابراهیمی ادامه داد: صندوق بیمه روستائیان و عشایر استان در نظر دارد از ظرفیت‌های تبلیغی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد برای آگاهی بخشی به سرپرستان خانوار فاقد بیمه استفاده کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان عشایر استان یزد با بیان اینکه ۵۱ درصد ضریب پوشش بیمه‌ای این صندوق مربوط به روستاهای استان است، گفت: در حال حاضر تمرکز صندوق بیمه روستایی روی شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و افراد فاقد بیمه در حاشیه شهر یزد است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه همه افرادی که فاقد بیمه هستند می‌توانند از بیمه روستایی استفاده کنند، افزود: افرادی که فاقد پوشش بیمه بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت هستند می‌توانند با مراجعه به کارگزاری این صندوق از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند.

امکانات اطلاع رسانی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد در اختیار بیمه روستایی قرار می گیرد

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: یکی از وظایف سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری‌ها، آموزش حقوق شهروندی و اطلاع رسانی عمومی است.

عباس ملازینلی بیان کرد: یکی از معضلات و مشکلات مردم مردم، نداشتن اطلاعات لازم در مورد بیمه‌های روستایی و شهری است.

وی عنوان کرد: بخش زیادی از مردم ساکن شهرها هستند اما مشمول بیمه روستایی می‌شوند و مخاطبان شهرداری‌ها تلقی می‌شوند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد گفت: امکانات تبلیغی و اطلاع رسانی مانند نمایه‌های شهری، فضای مجازی را برای اطلاع رسانی و استفاده بیشتر مردم در اختیار صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان قرار می‌دهیم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..