اقدام جهادی خیرین میبدی در کمک به بزه دیدگان پرونده‌های کیفری

رئیس دادگستری شهرستان میبد گفت: خیرین میبدی در اقدامی جدید و خاص، پرداخت خسارت به ۳۰ نفر از بزه دیدگان در پرونده‌های کیفری را بر عهده گرفتند.

به گزارش یزدی نیوز علیرضا حسین بیگی اظهار داشت: افراد بزه دیده در این نوع پرونده‌ها شامل افرادی هستند که به علت وقوع جرایمی از قبیل تصادف، نفقه و سرقت مجرمان متقابل در آن متواری و یا شناسایی نشده و خسارت و زیان‌هایی را متحمل شده اند.

وی افزود: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی بودن برنامه‌های تحول قوه قضائیه و اهمیت مشارکت مردم، این اقدامات خداپسندانه در کمک و پرداخت خسارت به بزه دیدگان صورت گرفت.

 

رئیس دادگستری میبد این اقدام را در راستایی حمایت از حقوق بزه دید گان و تسکین آلام آنان دانست و تصریح کرد: اهداف مهم حمایت از بزه دیدگان کاهش پدیده‌های مجرمانه، بازسازی شخصیت بزه دیده و تامین خسارت‌های مادی و معنوی آنان است.

 

حسین بیگی ادامه داد: با پرداخت این خسارت‌ها علاوه بر کاهش زندانیان به دلیل رد مال با ارزش ناچیز، تعداد قابل توجهی از پرونده‌های کیفری قدیمی مختومه و در نهایت سبب چابکی بهتر اجرای احکام و تمرکز بیشتر بر پرونده‌های مهم خواهد شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..