با بومی سازی قطعات؛

چادرملو ۱۹ میلیون یورو صرفه جویی ارزی کرد

مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: چادرملو با بومی سازی قطعات موفق صرفه جویی ۱۹ میلیون یورویی شد.

حسین اطمینان با بیان اینکه با ساخت داخل قطعات مورد نیاز شرکت، تنها در سال ۹۹ بیش از ۱۹ میلیون یورو صرفه جویی ارزی شده است، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای سال جاری با فرض عدم افزایش قابل توجه ارزش برابری ارز در این بازه زمانی، میزان صرفه جویی ارزی ناشی از داخلی سازی اقلام مورد نیاز شرکت بالغ بر ۲۲ میلیون یورو پیش‌بینی شده است.

وی عنوان کرد: با تشکیل دپارتمان بومی سازی در زیرمجموعه مدیریت بازرگانی در نیمه دوم سال ۱۳۹۹، یکپارچه سازی و مدیریت تامین اقلام مورد نیاز واحدهای تولیدی در بخش مجتمع معدنی و صنعتی به صورت متمرکز در دستور کار این دپارتمان قرار گرفت.

اطمینان، از جمله اقدامات دپارتمان بومی سازی چادرملو را انحصار زدایی و مهندسی ارزش عنوان کرد و افزود: هدف ما تامین ارزان‌تر اقلام با حفظ کیفیت مورد نظر همچنین افزایش کیفیت اقلام مورد نیاز به منظور افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید است.

مدیر امور بازرگانی چادرملو با اشاره به عملکرد دپارتمان بومی سازی شرکت در سال گذشته بیان کرد: در سال ۱۳۹۹ در مجتمع معدنی چادرملو ۶۴۳ قطعه و در مجتمع صنعتی یک هزار و ۴۴۶ قطعه بومی سازی شده که نسبت به سال ۹۸ به میزان قابل توجه ۶۳ درصد افزایش داشته است.

تاکنون بیش از ۳۰ هزار قطعه در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو داخلی سازی شده است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..