رقابت ۴۱ هزار دانش آموز یزدی در اولین جشنواره هنر قرآنی دانش

رئیس اداره کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان یزد: ۱۹هزار نفر در رشته‌های آوایی و ۲۲ هزار نفر در رشته‌های ادبی هنری جشنواره هنر قرآنی دانش شرکت کردند.

به گزارش یزدی نیوزسعید غفاریان گفت: پس از آغاز به کار جشنواره از ۳۰ اذرماه سال گذشته، دبیرخانه آن نیز رسماً کار خود را شروع کرده و اقدام به ارسال شیوه نامه برگزاری و تشریح آن برای معاونان پرورشی مدارس استان کرد.

 

وی افزود: دبیرخانه همچنین با هدف اطلاع رسانی در خصوص شیوه برگزاری و رشته‌های مورد نظر به شرکت کنندگان و علاقه مندان، با نام جشنواره اقدام به راه اندازی و به روزرسانی سایت و صفحه مجازی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و شاد کرد.

 

غفاریان با اشاره به برگزاری همه برنامه‌ها به صورت مجازی به دلیل شرایط کرونایی اظهار داشت: با مشارکت و همراهی خوب اساتید مختلف در رشته‌های هنری و قرآنی کلیپ‌های متعددی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی تهیه و در سایت و کانال جشنواره بارگذاری شد تا در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

 

سخنگوی اولین جشنواره هنر قرآنی دانش یزد از رایزنی با اساتید صاحب نام کشوری در راستای توانمندسازی دانش آموزان راه یافته به مقاطع بالاتر جشنواره خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته چندین کارگاه آموزشی عمومی برگزار و در سال جدید نیز ادامه این کارگاه‌ها پس از مرحله شهرستانی و منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

 

وی از استقبال بیش از ۴۱ هزار دانش آموز از این جشنواره خبر داد و اظهار داشت: نزدیک به ۱۹هزار نفر در رشته‌های آوایی و نزدیک به ۲۲ هزار نفر در رشته‌های ادبی هنری ثبت نام و با یکدیگر به رقابت پرداختند که با توجه به شرایط کرونایی آمار بسیار خوبی است.

 

غفاریان در خصوص نحوه ارسال آثار به جشنواره گفت: آثار دانش‌آموزان از دو طریق بارگذاری در سایت و یا تهیه لوح فشرده صوتی، تصویری که در اختیار معاونین پرورشی مدارس یا مراکز دارالقرآن و کانون‌های تربیتی پرورشی شهرستان‌ها و مناطق قرار گرفته، پس از دسته بندی جهت پالایش و داوری برای داوران ارسال شده است.

 

وی با اشاره به انجام داوری آثار در مرحله شهرستانی و منطقه‌ای بیان داشت: مقرر شده بود این مرحله تا ۲۲ اسفند به پایان رسیده و پس از داوری، نفرات برتر معرفی شوند، اما با توجه به استقبال بالای دانش آموزان و حجم آثار ارسال شده برگزاری مرحله شهرستانی و منطقه‌ای تا ۲۲ فروردین ماه تمدید شد.

 

سخنگوی اولین جشنواره هنر قرآنی دانش یزد به همکاری بیش از ۱۰۰ داور خبره در بخش داوری منطقه‌ای و شهرستانی این جشنواره اشاره کرد و گفت: این داوران که از برترین‌های استان به شمار می‌روند در این مرحله با کمال دقت آثار دانش‌آموزان را بررسی و نفرات برتر را معرفی خواهند کرد. همچنین در مرحله استانی نیز از ۶۰ داور برای پایش و پالایش آثار بهره خواهیم گرفت.

 

وی افزود: مرحله استانی جشنواره بعد از ماه مبارک رمضان و مرحله پایانی پس از این مرحله برگزار می‌شود که امیدواریم این دو مرحله را با مساعد شدن شرایط به صورت حضوری و با حضور مردم برگزار کنیم.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..