به همراه عکس

آغاز آخرین مرحله ماراتن انتخاباتی در استان/مشارکت در دوشهربافق و مهریز حداکثری است

کار رای گیری مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح روز جمعه در حوزه انتخابیه مهریز آغاز شد.

به گزارش یزدی نیوز به نقل از ایرنا یزد، مردم شهرستان های مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه با حضور در پای صندوق های اخذ رای از میان دو نامزد راه یافته به این مرحله، یک نفر را راهی بهارستان خواهند کرد.
گزارش های رسیده حاکیست از همین دقایق اولیه آغاز رای گیری بیشتر شعبه های رای در این پنج شهرستان با استقبال چشمگیر مردم روبرو شده است.
مردم همیشه در صحنه و قدرشناس این حوزه که شناسنامه های خود را به دست گرفته اند در محل حوزه ها حاضر و منتظر رای دادن هستند.
گزارش خبرنگاران ایرنا حاکیست حوزه های مرکزی شهرستان های بافق و مهریز با استقبال چشم گیرتری روبرو شده اند.
تعداد شعبه های اخذ رای مرحله دوم در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد ۱۹۳ شعبه است که از این تعداد ۱۰۲ شعبه شهری و ۹۱ شعبه روستایی است.
تعداد شعبه های ویژه بانوان در حوزه مهریز ۲۱ شعبه اعلام شده و از مجموع شعبه های اخذ رای در این حوزه ۱۳۳ شعبه ثابت و ۶۰ شعبه سیار است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ۱۳۹۴ برگزار شد و با شمارش آرای مردم استان یزد، در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد، محمدرضا صباغیان با ۲۷ هزار و ۴۸۳ معادل ۲۴.۵۷ درصد و محمدرضا بابایی با ۲۲ هزار و ۱۴۱ رای معادل ۱۹.۷۹ درصد بیشتر آرا را کسب کردند و انتخابات در این حوزه به دور دوم کشیده شد.
استان یزد با یک میلیون و ۷۰ هزار نفر جمعیت، چهار نماینده در مجلس مجلس شورای اسلامی دارد.

بخش نظردهی بسته شده است..