رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

طلاب و روحانیون به تقویت پایگاه‌های نمازجمعه کمک کنند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از طلاب و روحانیون خواست تا به تقویت پایگاه ها و ستادهای نمازجمعه کمک کنند.

به گزارش یزدی نیوز حجت الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری  در ادامه سفر خود به استان یزد در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون مدینه العلم کاظمیه با گرامیداشت یاد و خاطره علمای یزد به ویژه شهید محراب آیت‌الله صدوقی اظهار داشت: علمای یزد چهره خاصی به این دیار داده‌اند و در شکل گیری و پیروزی انقلاب نیز منشأ اثر بوده اند.

وی افزود: یکی از نکات جالب در استان یزد، سابقه اقامه نمازجمعه در سال‌های دور و قبل از پیروزی انقلاب است و بعد از انقلاب هم استان یزد یکی از استان‌های پیشگام در اقامه نماز جمعه در مرکز استان و اقصی نقاط است که این با امر با درایت و دوراندیشی شهید محراب، آیت الله صدوقی صورت گرفت.

حاج علی اکبری در مورد تاثیرگذاری پایگاه نماز جمعه بیان کرد: یکی از مقاطع اثرگذار نمازجمعه در جریان دفاع مقدس بود و این پایگاه به واقع جنگ را اداره کرد و در جمع آوری نیرو و پشتیبانی جبهه ها نقش موثری داشت.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در بخش دیگری از سخنان خود از نماز جمعه به عنوان یک نعمت و برکت الهی یاد کرد و اظهار داشت: به منظور شکرگزاری از این نعمت هرچه در توان دارید برای تقویت نماز جمعه به کار بگیرید زیرا نماز جمعه برکاتی دارد که یکی از آنها آمادگی برای ظهور است.

وی تاکید کرد: شکوفایی و ارتقاء کیفی نماز جمعه یکی از ماموریت‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه است که در این زمینه طلاب و روحانیون باید این شورا و پایگاه نماز جمعه و ستادهای نماز جمعه را یاری کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..