امام جمعه بخش مرکزی یزد:

ولایت‌پذیری شاخص پذیرش اعمال افراد در جامعه اسلامی است

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به گروه‌های مختلفی که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت می کردند، گفت: ولایت‌پذیری شاخص پذیرش اعمال افراد در جامعه اسلامی است.

به گزارش  یزدی نیوز، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در حسینیه ثارالله در مراسم قرار هشتم در جمع خادم یاران رضوی که همزمان با روز تکریم مادران و همسران شهدا برگزار شد، اظهار داشت: در فرهنگ دینی ما پذیرش ولایت به معنای خاص خود یک اصل اساسی است و از آنجا که در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح و نگاه ویژه به این موضوع دارای اهمیت است.

وی افزود: ما درباره هیچ‌یک از واجبات دین چنین تعبیری نداریم اما در باب ولایت و پذیرش رهبری در فرهنگ دینی ما این روایات را داریم و بر این مبنا مشخص است که ولایت یک جایگاه اساسی دارد و هیچ امری به اندازه ای که ولایت و ولایت مداری موجب امتحان مردم شد و خیلی از مردم در این امتحان مردود شدند، دارای اهمیت نیست.

مدرسی ادامه داد: گاهی ولایت و ولایت‌مداری به صورتی در زمان سیدالشهدا تجلی پیدا می کند که بسیاری از افراد به عنوان غمخوار به امام حسین (ع) می گویند این راه را ادامه ندهید و امام بیان می کنند من مامور به انجام این رسالتم و باید حضور پیدا کنم و در این راه فقط ۷۲ تن در رکاب امام و ولی خدا به شهادت می رسند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد عنوان کرد: در جریان انقلاب اسلامی کسانی را داشتیم که اهل نماز، روزه، حج و ذکر بودند اما پذیرش دوران غیبت را نداشتند، گروه های مختلفی در انقلاب حضور داشتند و قبل از انقلاب سختی ها بسیار کشیدند و به زندان افتادند تا انقلاب پیروز شود اما در پذیرش ولایت لغزیدند.

وی افزود: عده دیگری نیز به نام منافقین به دلیل عدم پذیرش ولایت از مسیر جدا شدند و عده ای نیز اهل ذکر و دعا و نماز بودند اما برایشان فرقی نداشت که حکومت طاغوت باشد یا اسلامی که هیچ‌یک از اینها پذیرفته نیستند.

مدرسی بیان کرد: در آن دوران اقشاری بصیر، آگاه، ولایت‌مدار و خداطلب نیز داشتیم که اهل درس نبوده‌اند و به تعبیر امام راحل، ره صد ساله را یک شبه طی کرده اند که نمونه آنها هزاران نوجوان، جوان، کارگر و افراد کم سن و سالی بودند که در دفاع مقدس حضور یافتند که اینها افرادی بودند که رهبری را با جان و دل پذیرفتند و این افراد قیمت دارند و با هیچ چیزی قابل قیاس نیستند.

قائم مقام شورای حوزه های علمیه استان یزد گفت: خدای متعال به برکت خون همین شهدا، کشور، انقلاب و ملت را عزت بخشیده او عزت ما به خاطر افراد رفاه طلب و اهل سخن و حاشیه سازی نیست.

وی تصریح کرد: هیچ مسئولی نمی تواند ادعا کند که کرسی ریاست خود را مدیون شهدا نیست و مادران شهدا و همسران شهدا به خود ببالند و افتخار کنند که فرزندان و همسران آنها در مسیر دفاع از ولایت و ارزش های اسلامی خون خود را نثار کردند.

در این مراسم از هشت همسر و مادر شهید استان یزد تجلیل شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..