رشد ۱۳۸ درصدی پرداخت زکات در استان یزد

نیکوکاران یزدی در ۹ ماهه امسال ۲۶ میلیارد و ۹۲ میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۱۳۸ درصدی داشته است.

به گزارش یزدی نیوز مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه زکات اهدایی نیکوکاران در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، گفت: ۲۳ هزار و ۴۷۰ هزار خانوار نیازمند با جمعیت ۴۶ هزار و ۲۱۲ نفر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند.

 

شجاعان افزود: ۸۳ درصد زکات در امور محرومان و ۱۷ درصد برای ساخت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه (مرمت و بازسازی مسجد و حسینیه) طبق نیت زکات دهندگان هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: ۶۱ درصد زکات دریافتی برای معیشت محرومان، ۱۸ درصد برای ساخت، مرمت و بازسازی مسکن نیازمندان، ۱۱ درصد برای کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند، شش درصد برای کمک به هزینه درمانی محرومان و چهار درصد برای امور تحصیلی و فرهنگی مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

شجاعان افزود: مردم خیراندیش استان یزد در سال جاری حدود دو میلیارد تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند که نیمی از آن فطریه عام و سادات و نیمی دیگر کفاره عمد و غیر عمد بوده است.

نیکوکاران یزدی سال گذشته ۲۰ میلیارد و ۱۴۳ میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..