امام جمعه یزد:

تحول در جامعه با استعانت از آموزه‌های قرآنی امکان‌پذیر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه از آموزه های قرآنی غفلت کرده ایم، گفت: تحول در جامعه با استعانت از مفاهیم و آموزه‌های قرآنی امکان‌پذیر است.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری،در مراسم اختتامیه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور سراسر کشور با اشاره به اهمیت حفظ و توجه به قرآن اظهار داشت: برنامه‌های قرآنی برای دانشگاه‌ها ضروری است و باید به اهتمام بیشتری به آن پرداخته شود.

وی همچنین با اشاره به نامه حضرت علی (ع) به امام حسن مجتبی (ع) افزود: این نامه حاوی موارد بسیار مهمی است که می تواند درسی برای زندگی همه ما باشد بنابراین شایسته است که در مدارس و دانشگاه ها به آن پرداخته شود.

ناصری ادامه داد: آنچه خداوند متعال برای بشریت به مصلحت دانسته، در کتاب قرآن آمده و همه باید از این کتاب درس بگیریم و برای تکامل، حرکت و رشد خود از کتاب خدا غافل نشویم.

امام جمعه یزد عنوان کرد: گفتار قرآن همیشه صادق، در تاریکی‌ها چراغ راه و در سختی‌ها راهنماست و نسبت به تفکر، تعقل و تدبر تاکید ویژه دارد و انسان را به نگاه عمیق و پرهیز از سطحی نگری دعوت کرده است.

ناصری بیان کرد: تفکر، تعقل و تدبر در همه زمینه ها سه اصل مهم و اساسی است اما به ما در این زمینه ها ظلم شده و تفکر، تعقل و تدبر و حتی تدین را از ما گرفتند و فرزندان ما را در مدارس با ویژگی سطحی نگری رشد دادند.

وی افزود: سیستم آموزشی که آنها وارد کشور ما کردند، بخوان، حفظ کن و نمره بگیر بود زیرا آنها نمی خواستند جوانان ما قدرت تفکر داشته باشند و این خیانت دنیای غرب و استکبار علیه ما بود تا جایی که هر چه تلاش می کنیم، اقتصاد مقاومتی آنگونه که باید پیش نمی رود.

امام جمعه یزد اظهار داشت: خیانت غرب در اثر کنار گذاشتن قرآن اتفاق افتاده و اکنون باید برگردیم به قرآن و مفاهیم قرآنی تا بتوانیم شرایط را تغییر دهیم.

ناصری با اشاره به بیکاری بخش عمده ای از فارغ التحصیلان دانشگاهی بعد از این همه سال تحصیل عنوان کرد: این افراد در شرایطی که هر کدام باید خودشان یک کارآفرین باشند، فقط خوانده و حفظ کرده اند و تفکر و مهارت آموزی در آموزش آنها جایگاهی نداشته به همین دلیل بعد از فارغ التحصیلی نمی توانند شغلی برای خود فراهم کنند.

وی تاکید کرد: اینکه برخی افراد هرچه می شنوند قبول می کنند و هر فرد ناصالحی را الگوی خود قرار می دهند، ناشی از نبود قدرت تعقل در آنهاست زیرا نمی تواند بین درست و نادرست تشخیص دهد.

امام جمعه یزد اظهار داشت: اصل تفکر و تعقل و تدبر و تدین را باید در راس کار وارد و تحول ایجاد کنیم و در این مسیر باید از آموزه های قرآنی بهره کافی بگیریم.

وی با اشاره به سخنان آیت الله شاه آبادی، استاد امام خمینی (ره) عنوان کرد: ایشان از همان زمان در کتاب خود، نداشتن اندیشه و تفکر و تعقل را تقبیح کرده اند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..