آغاز به کار دبیرخانه مجازی اولین جشنواره کتابخوان و رسانه

مسئول روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: دبیرخانه مجازی اولین جشنواره کتابخوان و رسانه همزمان با بهره برداری از پایگاه اطلاع رسانی و سامانه ثبت نام اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» آغاز به کار کرد.

به گزارش یزدی نیوز روح الله محی الدینی اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این جشنواره به نشانی (festivalpl.ir) و ثبت‌نام، آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: اولین جشنواره «کتاب خوان و رسانه» با هدف زنده نگه داشتن فضای کتابخانه و کتابخوانی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اهمیت نقش مطالعه، تقویت ارتباط رسانه‌ها با کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مدیران کشوری و استانی و اعضای کتابخانه‌های عمومی، مسئولیت پذیری اصحاب رسانه در قبال خدمات و برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.

محی الدینی گفت: همچنین ایجاد زمینه شکوفایی استعداد‌ها و خلاقیت اصحاب رسانه در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی بیشتر مردم ایران اسلامی با ظرفیت‌های فرهنگی، خدمات و برنامه‌های موجود در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در نهایت توسعه گفتگو‌های عمومی و نخبگانی درباره کتابخانه‌های عمومی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

مسئول روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد: این جشنواره در سال پایانی قرن در موضوعات «کتابخانه»، «کتابدار»، «کتاب‌خوان»، «اهدای کتاب»، «کتابخانه و خانواده»، «مسئولیت اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور»، «ترویج فرهنگ مطالعه»، «برگزاری محافل تخصصی در طول سال با رویکرد مورد نیاز ملی و استانی» مانند: «محافل ادبی»، «فضای مجازی و کتابخانه»، «توجه به نقش آموزش در کتابخانه‌های عمومی» و… برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: فعالان عرصه رسانه می‌توانند آثار منتشر شده خود از تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ را تا اول بهمن ماه به دبیرخانه مجازی این جشنواره ارسال کنند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..