رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد خبر داد:

سازش ۷۶ درصد پرونده های شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: با ختم به صلح و سازش شدن هزار و ۴۲ پرونده در شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان یزد در سال جاری، سازش ۷۶ درصدی در این پرونده ها رقم خورده است.

به گزارش یزدی نیوز، محمدرضا حداد با بیان اینکه شش شعبه شوراهای ویژه زندان در زندان های سراسر استان فعال است، اظهار داشت: با همکاری این شعب در ۹ ماه سال جاری، ۵۳۹ نفر از افراد زندانی نیز آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی، یکی از بارزترین نمادهای صلح و سازش را مربوط به شوراهای حل اختلاف ویژه زندان دانست و تصریح کرد: حمایت و تلاش همه جانبه این شعب، منجر به کاهش اطاله دادرسی، سرعت بخشی در رسیدگی، کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی در داخل زندان می شود.

حداد، یکی از برنامه ها و سیاست های دستگاه قضایی را کاهش آمار و پایش زندانیان جرایم مالی غیرعمد ذکر کرد و اظهار داشت: ضروری است برای تحقق این امر مهم از طریق مذاکره و میانجی‌گری تلاش مضاعف برای صلح و سازش صورت گیرد.

حداد افزود: تلاش در مسیر صلح و سازش، تلاشی مأجور درگاه الهی است که رضایت مردم را در پی دارد و هم در بسیاری از موارد، فردی را از بند زندان رهانیده و به آغوش خانواده باز می گرداند.

وی از همت و تلاش اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان ها و بازداشتگاه های سراسر استان که در راستای حل و فصل امور زندانیان و آزادی آنها تلاش می کنند، قدردانی کرد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..